Radeon RX 7900 – AMD szykuje duże zapasy na premierę

Radeon RX 7900 XT

Planujecie kupić kartę graficzną Radeon RX 7900 XT w dniu premiery? Mamy dla was dobrą wiadomość – AMD zadbało podobno o bardzo duże zapasy!

13 grudnia na rynku nareszcie zadebiutuje nowa generacja kart graficznych od AMD. Oczywiście, premiera będzie stopniowa i na samym początku do sprzedaży trafią jedynie dwie najmocniejsze karty – Radeon RX 7900 XT i wersja XTX. Jeśli wierzyć zapowiedziom, będą one bezpośrednią konkurencją dla modelu RTX 4080.

Tymczasem, poznaliśmy pewne bardzo istotne przecieki. Portal MyDrivers, powołujący się na anonimowe źródło powiązane z łańcuchami dostaw AMD podaje, że firma zaopatrzyła się w bardzo duże zapasy nowych kart. Podczas premiery nie powinno zabraknąć więc ich dla wszystkich chętnych. Nie trzeba zatem ustawiać się w długich kolejkach lub panicznie odświeżać stronę sklepu internetowego.

Pozostaje tylko jedno, dość istotne pytanie – czy na karty Radeon RX 7900 XT będzie wystarczający popyt? Premiera RTX 4080 nie przeszła wcale najlepiej po stronie Nvidii. Jak się okazuje, gracze zupełnie nie byli zainteresowani tym układem. Być może jest to jednak kwestia dość niefortunnego czasu – premiera odbyła się tuż po RTX 4090 i przed układami od AMD. Wielu potencjalnych klientów czeka zapewne na oficjalne testy wszystkich układów dopiero wtedy podejmie decyzję.

Myślicie, że Radeon RX 9700 XTX okaże się lepszy od RTX 4080? Planujecie kupić którąś z tych kart graficznych? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Zobacz też:
Warhammer 40,000: Rogue Trader – poznaliśmy wymagania sprzętowe gry na PC
Radeon RX 7000 – AMD nie ma konkurencji dla RTX 4090
RTX 4080 – znamy pierwsze wyniki wydajności w grach