Resident Evil 2 Remake osiąga ważny kamień milowy. Capcom chwali się sprzedażą

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake okazało się sporym hitem. Odświeżona wersja drugiej odsłony popularnej serii horrorów zebrała świetne recenzje, a po produkcję sukcesywnie sięgali kolejni gracze. Pod koniec marca Capcom informował, że sprzedaż gry przekroczyła 9.6 mln sztuk. Okazuje się jednak, że w ostatnich miesiącach tytuł również cieszył się sporą popularnością, dzięki czemu Resident Evil 2 Remake osiągnęło ważny kamień milowy i przekroczyło barierę 10 mln sprzedanych egzemplarzy.

Na wspomniany wynik składają się zarówno fizyczne, jak i cyfrowe kopie gry. Sukces wspomnianej produkcji z pewnością przyczynił się także do podjęcia decyzji o odświeżeniu Resident Evil 4. Podobnie jak w przypadku drugiej odsłony, tak i w nowej „czwórce” możemy liczyć na oprawę graficzną oraz sterowanie przystosowane do dzisiejszych standardów. Fani oryginału nie muszą się jednak obawiać o fabułę. Deweloperzy zamierzają bowiem wiernie przedstawić historię znaną z pierwowzoru.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 Remake dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Capcomu na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.