Resident Evil Village już bez Denuvo. Capcom pozbył się problematycznego DRM

RE Village aktualizacja

Jakiś czas po premierze Resident Evil Village okazało się, że piracka wersja gry – pozbawiona zabezpieczeń DRM – działa lepiej od produktu dostępnego w oficjalnej dystrybucji. Capcom szybko zareagował jednak na całą sytuację i wprowadził stosowne poprawki, które pozytywnie wpłynęły na działanie produkcji. Teraz – blisko dwa lata po premierze – wydawca postanowił całkowicie usunąć antypirackie oprogramowanie Denuvo z najnowszej odsłony serii Resident Evil.

Capcom udostępnił aktualizację, dzięki której pecetowa wersja Resident Evil Village została pozbawiona wspomnianych zabezpieczeń DRM. Informacja o obecności Denuvo zniknęła także z karty produktu na Steam. Możemy więc być pewni, że antypirackie oprogramowanie, które nie cieszy się wśród graczy dobrą opinią, nie zniknęło z najnowszej odsłony serii Resident Evil przez przypadek.

Resident Evil Village dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina w sklepie Sferis. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić najnowsze produkcje na najwyższych ustawieniach graficznych.