RTX 3050 wyprzedaje się błyskawicznie, a ceny przerażają

RTX 3050

Jak zapewne dobrze już wiecie, Nvidia GeForce RTX 3050 ma być doskonale dostępna na rynku. Nie przeszkadza to jednak sklepom sprzedawać jej po absurdalnych cenach.

Już wkrótce, bo 27 stycznia zadebiutuje nowa karta od Nvidii. GeForce RTX 3050 będzie najsłabszym modelem ze swojej rodziny. Całą jej specyfikacje możecie poznać w naszym poprzednim artykule na jej temat. Najważniejsza wiadomość była jednak dość istotna: nowe GPU ma być bardzo dobrze dostępne i jest to dla Nvidii priorytet.

Oczywiście, z racji, że premiera jest tuż za rogiem, to sklepy rozpoczęły już przedsprzedaż. Sugerowana przez producenta cena to 250 dolarów. Jak na specyfikację, to naprawdę przyzwoite warunki cenowe. RTX 3050 nie zapowiada się rewelacyjnie, ale będzie mimo wszystko bardzo solidną kartą graficzną.

Tymczasem, pierwsze sklepy wyprzedały już całkowicie modele przedsprzedażowe. Na japońskim Amazonie cena przekroczyła niestety 440 dolarów. Chętnych i tak było mnóstwo i oferta skończyła się w raptem kilka godzin. Wygląda więc na to, że 250 dolarów przestało brzmieć już jakkolwiek realnie.

Niemniej – jest jeszcze nadzieja. Nvidia zapowiedziała bardzo duże dostawy, ale dopiero po chińskim nowym roku, czyli w drugim tygodniu lutego. Obecne stany magazynowe na preordery mogą być więc bardzo małe i sprzedawcy korzystają z tych, którzy chcą mieć swoją kartę jak najszybciej będzie to tylko możliwe.

Czy RTX 3050 faktycznie uda nam się kupić za 250 dolarów? Cóż, z pewnością nie. Ale trzymajmy kciuki, żeby nie było to jednak 440 dol.

Zobacz też:
RTX 3050: Nvidia zapowiada świetną dostępność nowego GPU
Nvidia: premiera RTX 3070 Ti 16 GB przesunięta na luty
AM5 – wiemy już wszystko o nowym gnieździe od AMD