RTX 3090 Ti – poznaliśmy możliwą datę premiery

RTX 3090 Ti

Nvidia wciąż milczy w sprawie premiery karty RTX 3090 Ti. Prawdopodobnie poznaliśmy już jednak datę premiery.

RTX 3090 Ti to jak na razie jedna wielka porażka wizerunkowa dla Nvidii. Zapowiedzieli, że zaprezentują nową kartę już 27 stycznia. Problem w tym, że nic takiego się nie stało, a od tej daty po prostu konsekwentnie milczą w temacie. Moglibyśmy im to nawet podarować, ale mowa przecież o najmocniejszej karcie w ich ofercie i prawdopodobnie o najmocniejszej karcie na rynku. Nie tak przeprowadza się premierę flagowca!

Oczywiście, szybko pojawiły się liczne spekulacje. Najprawdopodobniejszy scenariusz na ten moment to po prostu to, że Nvidii zabrakło części. Zainteresowanie RTX 3090 Ti z pewnością będzie ogromne – dostawy muszą być więc dość spore. Niestety, nowa karta wykorzystuje kilka drogich i ciężko dostępnych komponentów, których brakuje już od dawna każdemu.

Portal The Verge zdołał jednak nakłonić rzecznika firmy do udzielenia krótkiego komentarza. Niestety, równie dobrze mógłby nie powiedzieć nic. Oficjalne stanowisko Nvidii brzmi więc następująco:

Obecnie nie mamy żadnych informacji na temat RTX 3090 Ti i poinformujemy was, kiedy sytuacja się zmieni.

Jak przekazać informację nie przekazując informacji? Zapytajcie Nvidię. Na szczęście, udało nam się prawdopodobnie poznać datę premiery nieco innymi kanałami. Pewien duński sklep z elektroniką podał datę ewentualnego pojawienia się nowej karty w ich sklepie. Wygląda więc na to, że nowe RTX 3090 zadebiutuje 1 marca tego roku. Oczywiście, to dalej nic pewnego!

Zobacz też:
RTX 3050 wyjdzie już wkrótce w nieco zmienionej wersji
Intel Arc Alchemist – premiera ponownie opóźniona!
Nvidia chce zwiększyć wydajność ray tracingu