RTX 3090 Ti przecenione. To początek obniżek cen?

RTX 3090 Ti

Nvidia przeceniła dość mocno kartę graficzną RTX 3090 Ti. Czy to pierwszy zwiastun nadchodzących obniżek cen?

Wygląda na to, że możemy zbliżać się powoli do doskonałego momentu na kupno nowej karty graficznej. Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że wyprzedaże są już nieuniknione. Oficjalny partner Nvidii, czyli amerykański sklep Best Buy przecenił właśnie kartę graficzną 3090 Ti o całe 20%. Kartę kupimy więc za 1599 dolarów.

Oczywiście, należy się spodziewać, że obniżka cen dojdzie w ciągu tygodnia również do Europy, w tym Polski. Ciężko jednak nie zauważyć, że RTX 3090 Ti tańsze o 20% jest dalej wyjątkowo drogą kartą graficzną. Wyraźnie udowadnia to jednak pewną teorię.

Od dawna mówi się o tym, że Nvidia ma problemy z nadwyżką stanów magazynowych serii RTX 3000. Z pewnością najbardziej problematyczną kartą jest tutaj absurdalnie drogie RTX 3090 Ti. Niestety dla nich, karty graficzne sprzedają się coraz gorzej, a rynek zalany jest tanimi używanymi modelami z kopalni kryptowalut.

Już wkrótce zadebiutuje jednak seria RTX 4000, która jeszcze bardziej utrudni sprzedaż kart z serii RTX 3000. Nvidia musi więc pozbyć się wszystkich nadwyżek magazynowych. W jaki sposób można to zrobić? Cóż, pomóc mogą tylko i wyłącznie naprawdę atrakcyjne obniżki. Wygląda więc na to, że RTX 3090 Ti zapoczątkowało pewien trend. Jeśli planujecie kupić nową kartę graficzną to bądźcie czujni – już wkrótce mogą pojawić się bardzo dobre oferty. Miejmy jednak na uwadze, że szalejący kurs dolara i euro może dość skutecznie stłumić ten trend.

Zobacz też:
RTX 4070 – poznaliśmy prawdopodobną specyfikację
RTX 4090 w referencyjnej wersji otrzyma aż 3 wentylatory?
Nvidia wstrzymuje produkcję pierwszej karty z serii RTX 3000