RTX 4000 od Nvidii mogą zadebiutować wcześniej niż oczekiwano

RTX 4000

Nvidia może mieć dla nas bardzo ciekawą niespodziankę. Karty graficzne z serii RTX 4000 mogą zadebiutować nieco wcześniej niż zakładaliśmy.

Wygląda na to, że AMD może nie pocieszyć się zbyt długo pozycją lidera na rynku kart graficznych. Bez wątpienia udało im się zająć ten tytuł wypuszczając rewelacyjne GPU z serii RX 6×50, które zadziwiły nas atrakcyjną ceną i świetnymi osiągami. Nvidia ma jednak już gotowego asa w rękawie w postaci serii RTX 4000, czyli układów Ada Lovelace.

Jak wiedzieliśmy od dawna, ich premiera przewidywana jest na środek jesieni tego roku. Najprawdopodobniej mówimy więc o przełomie września i października. Tymczasem, Nvidia może znacznie przyspieszyć produkcję. Jak donosi bardzo wiarygodny leaker – kopite7kimi, RTX 4000 mogą zadebiutować już na samym początku trzeciego kwartału, czyli idealnie w środku wakacji. Całkiem możliwe, że pierwsza prezentacja odbędzie się więc na targach Gamescom 2022.

Niestety, przeciek nie jest jak na razie jakkolwiek potwierdzony. Z pewnością nie wziął się jednak znikąd! Potraktujmy go więc jak plotkę, ale całkiem prawdopodobną. Premiera w sierpniu nie byłaby ze strony Nvidii jakkolwiek dziwnym ruchem, dokładnie wtedy zadebiutowały przecież karty RTX 2000.

Bardzo możliwe, że wcześniejsze wydanie RTX 4000 może być też odpowiedzią na znakomicie przyjęte RX 6×50 od AMD. Nvidia nie może pozwolić sobie na pozostanie w tyle w momencie, w którym ich flagowiec stracił dość dużo na atrakcyjności. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych doniesień.

Zobacz też:
RTX 4090 może być prawdziwym potworem! TGP 900W?
AMD dołączy pakiet darmowych gier do każdej karty graficznej
Radeon RX 6950 XT pokonał RTX 3090 Ti w benchmarku 3DMark