RTX 4060 Ti będzie tańsze niż zakładano?

RTX 4060 Ti

Pojawiły się nowe i bardzo obiecujące plotki o nadchodzącym RTX 4060 Ti. Nvidia zmieniła podobno w ostatniej chwili sugerowaną cenę.

Już wkrótce, bo prawdopodobnie za mniej więcej miesiąc, zadebiutuje RTX 4060 Ti. Będzie to pierwsza typowo budżetowa karta z nowej generacji kart graficznych od Nvidii. Oczywiście, wciąż mówimy co prawda o modelu z raczej średniej niż niższej półki cenowej, ale to propozycja, która zadowoli raczej osoby składające komputer z nieco większym ograniczeniem budżetowym.

Sama specyfikacja nowego RTXa budzi jak na razie dość mieszane uczucia. Do dyspozycji dostaniemy 4352 rdzenie CUDA, 32 rdzenie RT i 136 rdzeni Tensor. Dodatkowo, TDP wyniesie jedynie 160 W czyli aż o 40 mniej niż w przypadku poprzednika – RTX 3060 Ti. To bez wątpienia bardzo mocne atuty. Wspominaliśmy jednak, że uczucia mamy dość mieszane.

Jeśli wierzyć plotkom (a na tym etapie raczej nie ma już podstaw, aby tego nie zrobić) to RTX 4060 Ti otrzyma jedynie 8 GB pamięci VRAM na szynie 128-bit o przepustowości 288 GB/s. To zdecydowanie o wiele mniej niż chcielibyśmy zobaczyć w karcie graficznej takiej klasy. Rozsądniejszym wynikiem zdecydowanie wydałoby się tutaj 12 GB.

Tymczasem, doszła do nas jeszcze jedna plotka. RTX 4060 Ti miało kosztować 450 dolarów, co można było nazwać dość optymalną, ale nieco rozczarowującą ceną. Tymczasem, Nvidia również doszła najwidoczniej do podobnych wniosków. Jeszcze przed premierą zdecydowali się na obniżkę – za nową kartę zapłacimy raczej 399 dolarów. Tym razem, jest znacznie lepiej!

Zobacz też:
MSI Afterburner otrzymał nową aktualizację!
AMD Radeon Software Adrenalin 23.4.2 już dostępne!
New Tales from the Borderlands bez Denuvo. DRM znika z kolejnej gry 2K Games