RTX 4070 może być znacznie droższe niż oczekiwano

RTX 4070

RTX 4070 zadebiutuje już wkrótce na sklepowych półkach. Niestety, wygląda na to, że nie możemy liczyć na atrakcyjną cenę.

Już za niecały miesiąc zadebiutuje kolejna karta z najnowszej serii od Nvidii, czyli RTX 4070. Konkretniej, na sklepowych półkach pojawi się ona już 13 kwietnia. Wielu użytkowników liczyło na to, że będzie to pierwsza nieco tańsza karta z całej serii. Niestety, okazuje się, że ceny będą wciąż bardzo zaporowe i nie będą różnić się wiele od wersji Ti.

Co ciekawe, Nvidia postawiła na dość ciekawe embargo prasowe. 12 kwietnia otrzymamy pierwsze recenzje wszystkich wariantów sprzedawanych w sugerowanej przez producenta cenie. Dopiero dzień później będą mogły pojawić się testy nieco droższych, podkręcanych modeli. Nie wiadomo do końca, dlaczego firma zdecydowała się na tak niecodzienny krok.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli do samych cen. Jeśli wierzyć plotkom ujawnionym przez Moore’s Law is Dead za podstawową wersję RTX 4070 zapłacimy 750 dolarów, czyli prawie o 50% więcej niż za RTX 3070 i niewiele mniej od wersji Ti. Na polskie realia będzie to zapewne około czterech tysięcy złotych.

Droższe modele niereferencyjne będą kosztować natomiast po prostu 799 dolarów, czyli dokładnie tyle co RTX 4070 Ti. Liczyliście na tanią i wydajną kartę graficzną? No cóż, będziemy na to musieli jeszcze trochę poczekać. Zdecydowanie nie napawa nas to również większym entuzjazmem w kwestii nadchodzącego RTX 4060. Kolejny raz może okazać się, że karta będzie bardzo droga.

Zobacz też:
RTX 4090 – Nvidia kolejny raz obniża ceny
Radeon RX 6300 – AMD szykuje ostatnią kartę ze starej generacji?
Gamescom Sale 2022 w Ubisoft Store. Gry na PC przecenione nawet o 80%