RTX 4070 Ti – znamy oficjalną cenę i datę premiery

RTX 4070 Ti

RTX 4070 Ti nie ma przed nami już żadnych tajemnic. Oficjalnie poznaliśmy już cenę oraz datę premiery!

O karcie RTX 4070 Ti mówi się już od dawna. To w końcu jedna z większych wpadek jakie zaliczyła ostatnimi czasy Nvidia. Karta miała pierwotnie zadebiutować znacznie wcześniej jako słabsza wersja RTX 4080. Fani marki bardzo szybko się jednak oburzyli – specyfikacje słabszej i podstawowej wersji znacznie się od siebie różniły. Decyzja o sprzedawaniu ich pod tym samym oznaczeniem była wręcz wprowadzaniem klientów w błąd.

Nvidia zdecydowała się zatem na dość niecodzienny ruch. Przełożyli premierę słabszego RTX 4080 na nieokreślony czas i równocześnie zmienili jego nazwę – jest to po prostu RTX 4070 Ti. Oczywiście, sama specyfikacja kart nie uległa żadnej modyfikacji, ale musieli oni zmienić wszystkie opakowania.

Tymczasem, nareszcie znamy już oficjalna datę premiery oraz cenę RTX 4070 Ti. Nowa karta zadebiutuje zgodnie z oczekiwaniami, czyli 5.01.2023. Premiera jest zatem tuż za rogiem! Cena również nie jest zbyt dużym zaskoczeniem – zapłacimy za nią 799 dolarów, czyli o 400 dolarów mniej niż za RTX 4080. To sporo, ale to wciąż niezwykle potężna flagowa przewyższająca możliwościami RTX 3090 Ti, czyli najmocniejszą kartę z poprzedniej generacji.

Oczywiście, 800 dolarów to sugerowana cena detaliczna dla partnerów. Nowa karta nie zadebiutuje nigdy w wersji referencyjnej, czyli Founders Edition. Oznacza to najprawdopodobniej to, że rzeczywiste ceny będą nie inne, prawdopodobnie zmieszczą się w przedziale 750-850 dolarów.

Zobacz też:
Judgment i Lost Judgment ze wsparciem dla Nvidia DLSS i Nvidia DLAA na PC
Wo Long: Fallen Dynasty otrzyma wsparcie dla Nvidia DLSS na PC
RTX 4080 sprzedaje się poniżej ceny sugerowanej