RTX 4080 sprzedaje się poniżej ceny sugerowanej

RTX 4080

Karta graficzna RTX 4080 nie sprzedaje się wcale najlepiej. To jednak dobra wiadomość – kupimy ją już poniżej ceny sugerowanej.

Jak zapewne doskonale wiecie, premiera karty RTX 4080 nie przeszła wcale zbyt pomyślnie po stronie Nvidii. Szybko okazało się, że zainteresowanie nie jest wcale zbyt duże, a znacznie lepszym terminem jest tutaj po prostu „słabe”. O ile popyt na RTX 4090 jest dokładnie taki jak mogli oczekiwać tego „zieloni” to w przypadku słabszej karty jest on po prostu mizerny.

Oczywiście, złożyło się na to kilka czynników a najważniejszym z nich jest globalny kryzys i krach na rynku kryptowalut. Termin premiery RTX 4080 również nie był wcale zbyt dobry – lada moment na rynku pojawią się nowe karty od AMD. Wielu użytkowników czeka więc z zakupem na pierwsze testy i porównania wszystkich modeli. Dodatkowo, najwięksi entuzjaści wybrali po prostu RTX 4090 – pozostali użytkownicy mogą więc czekać na tańsze RTX 4070 i RTX 4060.

Słabe zainteresowanie nie jest wcale czymś, czym powinniśmy się przejmować. Tak naprawdę – jest dokładnie odwrotnie. Ceny RTX 4080 spadły już poniżej tych sugerowanych przez producenta. W Niemczech w dniu premiery musieliśmy zapłacić za nią 1539 euro. Obecnie, kosztuje już „jedynie” 1469 euro.

Oczywiście, polskie ceny również prezentują się coraz lepiej. W niektórych sklepach pękła już magiczna, psychologiczna bariera i nową kartę graficzną od Nvidii kupimy za mniej niż 7 tysięcy złotych.

Zobacz też:
Wo Long: Fallen Dynasty otrzyma wsparcie dla Nvidia DLSS na PC
RTX 4090 – Nvidia ma coraz większy problem z wtyczką
RTX 3060 i RTX 3060 Ti – Nvidia wprowadza nowe wersje