Ryzen 7000 – AMD opóźnia premierę o dwa tygodnie

AMD Ryzen 7000

Wygląda na to, że procesory Ryzen 7000 zaliczą drobne opóźnienie. Informatorzy wskazują na problemy z BIOSem.

Jak zapewne doskonale wiecie, AMD pokaże nam swoje nowe procesory, czyli serię Ryzen 7000 już 29 sierpnia tego roku. Oczywiście, premiera będzie przebiegała w postaci wydarzenia transmitowanego na żywo. Niestety, procesory będziemy mogli kupić dopiero dwa tygodnie później, czyli 15 września. Miejmy jednak na uwadze, że firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tej informacji.

Wygląda jednak na to, że całość może zaliczyć dobre opóźnienie. Jeden z recenzentów poinformował nas, że AMD zmieniło warunki umowy NDA ze względu na przełożenie daty premiery. Nieoficjalnie, pojawiły się problemy z BIOSem. Nie wiemy jednak czy to coś poważnego, czy raczej tylko drobne poprawki.

Wszystko wskazuje zatem na to, że procesory Ryzen 7000 zadebiutują oficjalnie już 27 września tego roku. Ciężko jednak założyć, że taka data jest dziełem przypadku. Dokładnie wtedy pojawią się przecież procesory Intela z 13 generacji. Niektórzy zakładają zatem, że problemy z BIOSem to tylko wymówka. Oczywiście, oficjalna prezentacja odbędzie się zgodnie z planem, czyli 29 sierpnia. Przesunięta została tylko premiera sklepowa.

Warto pamiętać, że procesory Ryzen 7000 to dość duże wydarzenie dla AMD. Razem z nimi zadebiutuje nowy socket AM5. Nic zatem dziwnego, że chcą dopiąć wszystko na absolutnie ostatni guzik. 13 generacja procesorów Intela nie przyniesie za to żadnych olbrzymich zmian – 27 września brzmi zatem jak idealna data na premierę.

Zobacz też:
Ryzen 7000 – znamy już ceny i wygląd opakowania
AMD obniżyło po cichu MSRP serii Ryzen 5000
AMD prezentuje narzędzie do porównywania kart graficznych