Sabrent Plotripper to najżywotniejsze dyski SSD świata.

Sabrent Plotripper

Sabrent zaprezentował swój najnowszy produkt – dysk SSD Plotripper. W stosunku do standardowych modeli, ma niemal 18 razy większą żywotność.

Nic nie jest wieczne, a w szczególności dyski komputerowe. Nieważne jak dobrej firmy kupimy produkt, może on zapisać jedynie pewną ilość danych zanim stanie się bezużyteczny. Na szczęście, przy zwykłym użytkowaniu mówimy tutaj najczęściej o przynajmniej pięcu latach pracy.

Standardowy dysk SSD pozwala na zapisanie mniej więcej 3000 TB danych, zanim ulegnie zniszczeniu. To naprawdę dobry wynik, na co dzień nie wykonujemy przecież aż takich dużych operacji na dyskach.

Poza użytkowaniem domowym istnieją jednak również rozwiązania bardziej profesjonalne. Tam, 3000 TB jest już bardzo łatwo osiągalne. Sabrent przygotował więc zupełnie nowy produkt – serię dysków Plotripper.

Jak na razie, do sprzedaży trafią 3 różne modele – standardowy Plotripper o pojemności 2TB i wersje pro o pojemnościach 1TB i 2TB. Jeśli chodzi o ich wydajność – cóż, najlepsza wersja Pro może nas wręcz przeżyć!

Standardowy Plotripper 2TB umożliwia zapisanie na nim do 10000 TB danych. Jest to więc niemal trzykrotne usprawnienie w stosunku do zwykłych dysków SSD. Prawdziwy szok to jednak wersja Pro – umożliwia ona zapisanie nieco ponad 54000 TB danych.

Plotripper Pro jest więc 18 razy żywotniejszy od tradycyjnych rozwiązań. Firma wykorzysta w nim w dodatku kontroler Phison E18, będzie więc korzystał z magistrali PCIe 4.0 – do jego zastosowania konieczne więc będą procesory Intel Tiger Lake lub Ryzen 3000.

Firma nie ukrywa jednak nawet, jakie będzie główne zastosowanie dla ich nowych produktów. Oczywiście, jest to kopanie nowej kryptowaluty Chia. Podczas tego procesu, żywotność jest na wagę złota.

Sabrent nie ogłosił jeszcze, ile będą kosztować nowe modele ich dysków SSD. Z pewnością jednak należy oczekiwać, że nie będzie to tania zabawa.

Zobacz też:
Dyski SSD są znacznie mniej awaryjne od HDD – mamy potwierdzenie!
Flexxon prezentuje pierwszy dysk SSD zabezpieczony sztuczną inteligencją