13 lat doświadczenia w projektowaniu serwerów na miarę

Właścicielem marki Actina oraz producentem komputerów i serwerów Actina jest firma Action S.A. – wiodący dostawca dla branży IT w Polsce. Spółka działa na rynku IT od 1991 roku, a od 2006 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych


Marka Actina została wprowadzona na rynek w 2001 roku jako marka własna ACTION, zajmująca się produkcją komputerów stacjonarnych. W 2006 roku firma ACTION uruchomiła linię produkcji serwerów Actina Solar, uzupełniając tym samym ofertę komputerów skierowaną do klientów korporacyjnych i ośrodków akademickich. ACTION S.A w 2008 roku stał się krajowym liderem w zakresie produkcji serwerów. Lata 2014 i 2015 były przełomowe w rozwoju marki. 4048 serwerów sprzedanych w 2014 roku zagwarantowało ACTION miejsce w pierwszej trójce największych dostawców serwerów na polskim rynku. Serwery Actina Solar uplasowały się na 3 miejscu po markach DELL i HP. W 2015 r. aż trzy instalacje serwerowe ACTION znalazły się na prestiżowej liście TOP500 najszybszych superkomputerów świata. Serwery Cyfronetu przy Akademii Górniczo-Hutniczej, Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej przy Politechnice Gdańskiej oraz Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego zajęły odpowiednio 49, 128 i 137 miejsce.

W ofercie serwerów Actina Solar znajdują się zarówno rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych. ACTION S.A. jest dostawcą kompleksowych systemów serwerowych w obszarze HPC (High-Performance Computing) dla środowisk naukowych. W latach 2009 – 2017 ACTION dostarczył do CERN 4921 serwerów marki Actina. W 2019 roku nastąpiło wznowienie współpracy ze szwajcarskim ośrodkiem badawczym.

W 2018 roku wprowadziliśmy nową linię serwerów Actina Solar dedykowanych do monitoringu obiektów i analityki obrazu. Ściśle współpracujemy z producentami oprogramowania do monitoringu wizyjnego. W ramach współpracy z AxxonSoft, Actina przygotowała specjalne konfiguracje serwerów pozwalające na instalację i integrację z systemem VMS (Video Management System) AxxonNext.

Nasze serwery posiadają gwarancję on-site z możliwością rozszerzenia okresu usługi do 5 lat.W 2018 roku wprowadziliśmy również opcję pozostawiania dysków u klienta i wiele innych udogodnień.

Posiadamy wyspecjalizowany zespół techniczno-handlowy, zapewniającą wsparcie dla naszych partnerów, zarówno w zakresie doradztwa przy doborze sprzętu, jak i pomocy w rozwiązywaniu problemów przy awariach. Swoim 13-letnim doświadczeniem gwarantujemy najwyższą jakość usług.