Star Wars Jedi: Ocalały otrzyma wsparcie dla technologii firmy AMD

Star Wars Jedi: Ocalały

Premiera Star Wars Jedi: Ocalały zbliża się wielkimi krokami. W zeszłym miesiącu mieliśmy okazję obejrzeć pierwszy gameplay trailer, a także otrzymaliśmy nieco szczegółów na temat rozgrywki. Tymczasem przyszedł czas na kolejne informacje na temat nadchodzącej produkcji studia Respawn Entertainment. Okazuje się bowiem, że kontynuacja przygód Cala Kestisa będzie korzystać z technologii firmy AMD.

Lisa Su – dyrektor generalna AMD – podczas konferencji na targach Consumer Electronics Show 2023 poinformowała o nawiązaniu współpracy z Electronic Arts i deweloperami ze studia Respawn Entertainment. Su zapowiedziała, że Star Wars Jedi: Ocalały będzie zoptymalizowane pod CPU z serii Ryzen, a sama produkcja będzie dołączana do nowych procesorów Ryzen 7000.

To jednak nie koniec informacji. Z oficjalnej strony AMD dowiadujemy się bowiem, że kontynuacja przygód Cala Kestisa będzie korzystać z dwóch technologii wspomnianej firmy. Mowa tutaj o FidelityFX Super Resolution oraz FreeSync Premium Pro.

Star Wars Jedi: Ocalały zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 17 marca. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Respawn Entertainment na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.