Steam Survey: Z jakich kart graficznych korzystają gracze?

Steam Survey: Nvidia czy AMD?

Jakich kart graficznych używają gracze komputerowi? Steam Survey ma dla nas bardzo jasną i klarowną odpowiedź.

Steam Survey to po prostu seria comiesięcznych ankiet zbierających dane na temat sprzętu użytkowników najpopularniejszej platformy do gier. Wszystkie informacje są nam następnie prezentowane w bardzo czytelny i przyjazny sposób. W dodatku, są kopalnią ciekawej wiedzy.

Tym razem, postanowiliśmy sprawdzić, jakie są ulubione karty graficzne wszystkich miłośników gier komputerowych. Oczywiście, wzięliśmy pod uwagę tylko sprzęt nadający się do tytułów nowszych niż saper, czyli taki obsługujący DirectX 12. Wniosek jest jeden – Nvidia jest w tym segmencie bezkonkurencyjna!

Steam Survey podaje, że aż 25% wszystkich użytkowników korzysta z karty Nvidia z serii GTX 1000. Ciężko się w sumie dziwić, to bardzo budżetowy sprzęt, ale wciąż potrafiący pociągnąć sporo mniej wymagających nowych tytułów. Za zdecydowaną większość tego wyniki odpowiada po prostu model GTX 1060.  Kolejne miejsce, z wynikiem 17,5% zajmuje za to seria GTX 1600.

Dalej również nie ma zbyt wielu niespodzianek. Trzeci i czwarte miejsca zajmują serie RTX 2000 (16%) i RTX 3000 (7,75%). Druga najpopularniejsza karta graficzna na całym Steamie to właśnie RTX 2060. Warto jednak dodać, że coraz więcej użytkowników decyduje się na nowszy sprzęt – w stosunku do poprzedniego miesiąca, odsetek serii RTX 3000 wzrósł aż o 3%.

Jak w tym wszystkim wypada AMD? Zaskakująco słabo – ich najpopularniejsza seria RX 500 to niecałe 5%. Steam Survey podaje, że najwięcej, bo 3% użytkowników korzysta z karty AMD Radeon RX580.

Zobacz też:
Nvidia GeForce RTX 3000 Super ukaże się już na początku 2022?
AMD wypuści wkrótce kartę Radeon RX 6900 XTX?
Intel Alchemist pozwolą nam oficjalnie na overclocking