Tales of Arise podbija Steama. Świetny debiut nowego jRPG

Tales of Arise

W ostatni piątek na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu zadebiutowało Tales of Arise. Nowe jRPG od Bandai Namco Entertainment zebrało bardzo dobre recenzje, co potwierdza średnia ocen na Metacritic. Produkcja przypadła jednak do gustu nie tylko branżowym mediom, ale także graczom. Można nawet śmiało stwierdzić, że wspomniany tytuł podbił Steama, ponieważ trzy różne wydania gry zajęły pierwsze, drugie oraz szóste miejsce na liście najchętniej kupowanych gier na platformie Valve w zeszłym tygodniu.

Ponadto w chwili pisania tej wiadomości Tales of Arise ma na Steam blisko 3,5 tysiąca opinii, z czego aż 92% recenzji jest pozytywnych. Na uwagę zasługuje także liczba aktywnych graczy. Wczoraj produkcja Bandai Namco Entertainment ustanowiła rekord aktywności. W szczytowym momencie w nowe jRPG grało jednocześnie ponad 60 tysięcy użytkowników platformy Valve. Deweloperzy mają więc powody do zadowolenia, a fani gatunku otrzymali tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie.

Przypomnijmy, że Tales of Arise dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Bandai Namco Entertainment na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: SteamDB.info