W Nvidia GeForce NOW możemy wypożyczyć już RTX 3080

Nvidia GeForce Now

Nvidia GeForce NOW wystartowało z nowym planem premium. Możemy wypożyczyć już kartę graficzną RTX 3080.

Wielu ekspertów twierdzi od dawna, że gaming przenosi się w chmurę. Nie wszyscy gracze mają już chęć i możliwości inwestować w coraz to nowsze komputery. Nic zresztą dziwnego, ceny kart graficznych są w dalszym ciągu wręcz astronomiczne. Co jednak zrobić, jeśli chcemy mimo wszystko pograć w najnowsze gry?

Nvidia GeForce NOW wydaje się tutaj znakomitym rozwiązaniem. Możemy za jej pomocą wynająć po prostu komputer gamingowy jako wirtualną maszynę i streamować rozgrywkę niemal bez żadnych opóźnień prosto na nasz monitor. Jedyny warunek to dość dobre połączenie z Internetem.

Dotychczas mieliśmy do wyboru tylko dwa plany. Darmowy pozwalał nam na granie do godziny podczas jednej sesji (potem możemy bez przeszkód uruchomić kolejną) na dość podstawowym komputerze. Nie odpalimy na nim gier AAA na najwyższych detalach, ale wciąż mamy dostęp do wielu interesujących tytułów. Bardziej wymagający gracze mogli zdecydować się na plan Priority za 225 złotych na pół roku. Otrzymujemy w nim nieograniczony (jedna sesja może trwać jednak maksymalnie 6 godzin) dostęp do komputera zapewniającego jakość 1080p w 60 FPSach.

Tymczasem, do Nvidia GeForce Now trafił właśnie trzeci, najlepszy plan – RTX 3080. Za nieco ponad 450 złotych za pół roku otrzymamy dostęp do komputera z jedną z najlepszych kart graficznych na pokładzie. Możemy więc liczyć na rozdzielczość 1440p w 120 FPSach. Dedykowane serwery zapewnią nam też rewelacyjne jak na streaming opóźnienia, to tylko 56 ms. Przekonuje was to do wykupienia abonamentu?

Zobacz też:
Blokada LHR na kartach Nvidia została kolejny raz złamana
Nvidia prezentuje DLAA, czyli Deep Learning Anti-Aliasing
Nvidia wypuści odświeżone RTX 2060 z 12 GB pamięci VRAM