Actina i PACT zacieśniają współpracę

W styczniu 2019 roku profesjonalna polska organizacja esportowa PACT wspólnie z dotychczasowym sponsorem tytularnym ACTINA podjęły decyzję o przedłużeniu i rozszerzeniu zakresu współpracy. Zgodnie z ustaleniami od tego momentu drużyna będzie występowała pod nową nazwą ACTINA PACT.

Nowa nazwa drużyny to ukoronowanie współpracy pomiędzy podmiotami, która rozpoczęła się 3 sierpnia 2018 roku. Jednym z kluczowych jej efektów było utworzenie linii komputerów gamingowych ACTINA by PACT. To sprzęt zarówno dla wielbicieli weekendowego grania, jak i profesjonalistów. Wszystkie modele dostępne w ofercie Actina są testowane przez zawodników PACT.

– Kiedy rozpoczynaliśmy naszą współpracę, wiedzieliśmy, że musimy wyróżnić się na tle konkurencji. Po analizie rynku i zebraniu informacji od samych graczy, utworzyliśmy linię komputerów Actina by Pact. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zarówno pod kątem wydajności, jak i zoptymalizowanej ceny. Patrząc po wynikach, mogę śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces. W tak krótkim czasie Actina – podczas najgorętszego sezonu jakim jest listopad – została liderem sprzedaży w kategorii komputerów stacjonarnych na najpopularniejszej platformie handlowej w Polsce – podsumowuje Michał Miłkowski, Dyrektor Działu Komponentów i marki Actina, Action S.A.

W trakcie ostatnich miesięcy współpracy z organizacją PACT, komputery marki Actina pojawiły się na wielu wydarzeniach, w tym: największych targach branżowych – Poznań Game Arena, strefie free2play autorskiego stoiska podczas Warsaw Games Show, czy finałach Polskiej Ligi Esportowej.

Dla PACT ostatnie pół roku okazało się również bardzo owocne w sukcesy przypieczętowane m.in. tytułem Mistrza Polski w Rainbow Six i srebrnym medalem w ESL Mistrzostwa Polski CS:GO Sezon 17. Zawodnicy dali o sobie znać także na arenie międzynarodowej, m.in. podczas ćwierćfinałów turniejów Dreamhack Winter w Szwecji, czy Cross Border Esports w Danii. Organizacja nie tylko rozwinęła swoją infrastrukturę, ale i znacząco umocniła swoją pozycję w kraju, czego efektem było uzyskanie czwartej pozycji w ogólnopolskim rankingu organizacji esportowych roku 2018 opublikowanym przez portal Weszło Esport.

– Rozpoczęcie współpracy z marką Actina pozwoliło nam rozwinąć skrzydła jako organizacji. Dzięki niej mogliśmy pozyskać dwie kolejne drużyny, które skutecznie rywalizują w europejskich rozgrywkach ZULA (Proleague), Rainbow Six (Challenger). Jednym z głównych celów w 2019 roku jest utrzymanie tendencji wzrostowej we wszystkich drużynach i walka o najwyższe tytuły w Polsce i na świecie. Nie zwalniamy tempa i intensywnie działamy nad wdrożeniem dywizji League of Legends oraz aktywacji kilku dużych i innowacyjnych projektów wspólnie z Actiną. W tym momencie nie mogę zdradzać szczegółów, lecz obiecuję, że już niebawem będzie o nas jeszcze głośniej – mówi  Marcin Kurzawski, właściciel PACT.