AMD Radeon Software Adrenalin 23.4.2 już dostępne!

Posiadacze nowoczesnych kart graficznych od AMD mogą już pobierać najnowszą wersję sterownika! Jakie usprawnienia przynosi? Czytaj dalej!

Najważniejsze w tej odsłonie

Wersja 23.4.2 dodaje wsparcie dla gry Boundry oraz poprawia wydajność w Dead Island 2 w 4K odpowiednio o 14% dla najnowszej serii RX 7900 oraz o 15% dla RX’ów 6000.

Dead Island 2

Co naprawiono?

W ramach prac nad sterownikami ekipie AMD udało się w tej iteracji uporać z „blokowatą wodą” w RDR 2 podczas używania Vulkana.

Źródło: https://www.reddit.com/user/Foreveralone200/

Problemem przestały być także brakujący tekst lub biały dysk z Google Earth VR™.

Naprawiono problem z zatrzymywaniem się aplikacji podczas uruchomienia okna podglądu renderowania w Unreal Engine 5™.

Nie powinniśmy już doświadczać czarnego lub pustego ekranu po ulepszeniu sterownika, co na niektórych aranżacjach potrafiło mieć dotychczas miejsce.

Wciąż do naprawy

Z wiadomych problemów, które czekają w kolejce do rozwiązania, pozostaje wciąż sytuacyjny wysoki pobór mocy kart z serii RX 7000 podczas spoczynku w paru konfiguracjach ekranów o wysokich rozdzielczościach i odświeżaniach.

Przycinające się wideo podczas grania na niektórych bardziej rozwiniętych konfiguracjach ekranów też może występować w tej generacji GPU.

Niektóre gry i aplikacje VR mogą działać słabiej, niż by się tego oczekiwało po serii RX 7000.

Krótkie zaburzenie ekranu może wciąż występować podczas przeskakiwania między oknem gry a wideo na niektórych kartach od AMD. Tego problemu doświadczają między innymi użytkownicy RX 6700 XT.

Na sam koniec pooglądamy jeszcze zaburzoną wodę w Hogwarts Legacy™ na grafikach jak RX 580, który trafił ostatnio na breloczek. To także zostaje do zrobienia na następny raz.

Źródło: https://community.amd.com/t5/drivers-software/rx580-hogwarts-legacy-water-bug-glitch/m-p/590088

Źródło: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-4-2