AMD Ryzen 9 5950x

Warszawa, 16 marca 2021 – AMD Ryzen 9 5950X oczami mistrza optymalizacji – Artura „Mendiego” Mendeli.

AMD Ryzen 9 5950X dysponuje 16 rdzeniami i obsługuje 32 wątki w jednym momencie. Podobnie jak jego potomek 3950x, procesor posiada aż 72 MB pamięci cache, w tym 64 mb niezwykle szybkiej pamięci L3.

Architektura AMD Zen 3 przeszła istotne modyfikacje, które pozwoliły na zwiększenie wydajności pojedynczego rdzenia o około 20% w porównaniu do Zen 2. AMD Zen 3 eliminuje wewnętrzne opóźnienia, z czym borykać się mogli użytkownicy poprzedniej architektury. Zaskakujący dla fanów overclockingu, a jednocześnie dający ogromną dawkę nadziei może być fakt, że taktowania na pojedynczym rdzeniu są zdolne działać w okolicy magicznej bariery – 5000 MHz.

Procesor AMD Ryzen 9 5950X w grach to istna bestia. Znakomicie odnajduje się w tytułach esportowych, a we wszystkim znanym Counter-Strike: Global Offensive mocno przebija Intela, osiągając nawet 700 fps. Testy pokazują, że w streamowaniu, czy codziennej pracy przy użyciu najbardziej wymagających programów, najnowszy model to zdecydowany top.

Wydaje się zatem, że dostaliśmy na talerz danie o najwyższym poziomie pikanterii.

„Jestem zdania, że w dzisiejszych czasach, do świata najlepszych streamerów można przebić się tylko drogą innowacyjności. Najnowszy procesor od AMD, czyli Ryzen 9 5950x może mi i moim widzom zagwarantować niezapomniane wrażenia z rozgrywki. Jego specyfikacja jest niewyobrażalnie mocna – 16 rdzeni i 32 wątki, łącznie 72 MB pamięci cache, a wszystko to na częstotliwości bazowej 3.4 GHz. Tak silny układ pozwoli w pełni wykorzystać potencjał transmisji i wnieść nowe wrażenia do naszego świata.” – mówi Artur „Mendi” Mendela.