Drugi Akt w VALORANT: nowy tryb FFA Deathmatch

WARSZAWA — 4 sierpnia 2020 r. — Po świetnym debiucie i pobiciu kolejnych rekordów1, Riot Games wchodzi ze swoją darmową strzelanką sieciową VALORANT w kolejną fazę. W grze oficjalnie rozpoczyna się Drugi Akt, a wraz z nim wprowadzony zostaje oczekiwany przez graczy tryb FFA Deathmatch i nowa agentka – Killjoy, wykorzystująca w walce zabójcze technologie i roboty.

FFA Deathmatch – każdy na każdego
W nowym trybie rywalizować może ze sobą maksymalnie 10 graczy, bez specjalnych umiejętności, Spike’a oraz z nielimitowaną gotówką. Pozwala to na dowolną zmianę broni po każdym, trwającym 3 sekundy odrodzeniu. Zapewnia ono także chwilową, 8-sekundową nietykalność (pod warunkiem, że gracz nie wykona żadnego ruchu) oraz pełne zdrowie i pancerz. Dodatkowo, każda likwidacja umożliwia skorzystanie z pozostawionej przez przeciwnika apteczki.

Jednym z najważniejszych elementów nowego trybu jest odświeżająca się co 5 sekund minimapa, z zaznaczeniem położenia przeciwników. Dzięki temu rozgrywka staje się jeszcze bardziej dynamiczna a gracze muszą być czujni przez cały czas trwania pojedynku. Oczywiście, w nowym trybie nie zabraknie też serii zabójstw (tzw. streaków), za które gracze otrzymają specjalne sztandary.

Zwycięzcą każdej potyczki w FFA Deathmatch zostanie gracz, który pierwszy zaliczy 30 fragów lub osiągnie najlepszy wynik w trwającym maksymalnie 6 minut meczu. Gracze mogą też w każdej chwili opuścić serwer, ale wówczas nie otrzymają XP za grę.

Kim jest Killjoy?

Nowa agentka, miłośniczka robotów oraz nowych technologii, której umiejętności bazują na czterech gadżetach. Pierwszy z nich to Bot Alarmowy, który poluje na wrogów przebywających w pobliżu. Gdy robot-zabójca dopadnie swój cel, przeciwnik wylatuje w powietrze. Bot alarmowy nie tylko zadaje obrażenia, ale też tymczasowo sprawia, że rażone cele mogą doznać podwójnych obrażeń ze wszystkich źródeł. Drugi to Działko, które po wyposażeniu ostrzeliwuje wrogów w promieniu 180 stopni. Mając działko, Killjoy może samodzielnie bronić wybranego obszaru, podczas gdy inni osłaniają miejsca poza zasięgiem wzroku agentki.

Pozostają jeszcze dwie, nie mniej interesujące umiejętności. Po wyrzuceniu granatu Killjoy aktywuje nanorój, czyli niszczycielską chmarę nanobotów mogących doprowadzić wroga do czarnej rozpaczy. By się bronić nowa agentka może też uruchomić blokadę, która sparaliżuje wszystkich wrogów w swoim zasięgu na mniej więcej 8 sekund.

ZWIASTUN prezentujący możliwości Killjoy.

Szczegółowe informacje o VALORANT znajdziecie na www.PlayVALORANT.com/pl-pl.

O grze VALORANT:

VALORANT to tworzona przez Riot Games oparta na różnorodnych postaciach taktyczna strzelanka 5 na 5 na PC. Jej premierę w większości regionów świata zapowiedziano na lato 2020. VALORANT to precyzyjna i zabójcza gra sieciowa z doskonale odwzorowanym strzelaniem, różnorodnym arsenałem, agentami o unikatowych umiejętnościach i z mapami stworzonymi z myślą o rywalizacji, zapewniającymi tysiące godzin rozgrywki.

VALORANT to gra darmowa, zoptymalizowana w taki sposób, by była grywalna na najróżniejszym sprzęcie PC, dzięki czemu mnóstwo graczy będzie mogło ze sobą rywalizować. Wykorzystanie najwyższej jakości serwerów i globalnej infrastruktury oraz odpowiednia technologia do walki z oszustami świadczą o tym, że Riot Games chce zachować najważniejsze zasady taktycznych strzelanek i zadbać o integralność rywalizacji płynącej z rozgrywki.

O Riot Games:

Firma Riot Games powstała w 2006 r., aby projektować, wydawać i wspierać najbardziej skupione na graczach gry na świecie. W 2009 r. Riot wydał swój debiutancki tytuł, League of Legends, który spotkał się z międzynarodowym uznaniem. League osiągnęło status najpopularniejszej gry PC na świecie i jest kluczowym mechanizmem napędzającym dynamiczny rozwój e-sportu.

League wchodzi już w swoją drugą dekadę istnienia, a Riot dalej rozwija grę, jednocześnie zapewniając graczom nowe wrażenia za sprawą takich tytułów, jak VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics, League of Legends: Wild Rift oraz gier będących wciąż w produkcji. Jednocześnie świat Runeterry jest przybliżany szerszej publice poprzez projekty multimedialne łączące muzykę, komiksy, telewizję i inne formy przekazu.

Założona przez Brandona Becka i Marca Merrilla firma Riot ma swoją główną siedzibę w Los Angeles w Kalifornii i zatrudnia przeszło 2500 pracowników w ponad 20 biurach na całym świecie.

Kontakt dla mediów:
gszabla@riotgames.com
mbiniasz@riotgames.com
k.domanski@lhse.pl

1 Jak wynika z danych firmy analitycznej SuperData, VALORANT zaliczył najlepszy debiut na PC w kategorii free-to-play: https://www.superdataresearch.com/blog/worldwide-digital-games-market.

Źródło: materiały prasowe.