Esportowe podsumowanie tygodnia

fot. Wojciech Maślanka / Izako Boars”

Dywizja League of Legends w G2 Esports najprawdopodobniej doczeka się przebudowy, zespół Polaka może na stałe wypaść z ESL Pro League oraz poznaliśmy wszystkich uczestników Polskiej Ligi Esportowej. To i wiele więcej w esportowym podsumowaniu.

Ośmiokrotni Mistrzowie Europy stoją przed widmem zmian

Według niepotwierdzonych informacji, lecz wypływających z kilku niezależnych źródeł. Carlos „ocelote” Rodríguez spełni swoje słowa opublikowane zaraz po historycznej porażce z fnatic i dywizja League of Legends w G2 zostanie przebudowana. Doniesienia wskazują, że ze składu ma wylecieć Martin „Rekkles” Larsson, którego wykup z fnatic do G2 został okrzyknięty najgłośniejszym transferem w historii europejskiego LoL-a. Informatorzy mówią o możliwym sprzedaniu Rekklesa do chińskiej ligi oraz możliwych kolejnych zmianach na innych pozycjach. Na ten moment możemy być pewni, że Rasmus „Caps” Borregaard zostanie w gronie Samurajów, ponieważ przedłużył on kontrakt z organizacją o kolejny rok. 

Evil Geniuses w coraz trudniejszej sytuacji

Amerykańska formacja z Michałem “MICHU” Müllerem na pokładzie zakończyła występy w 14. sezonie ESL Pro League nie wygrywając ani jednego spotkania. Co gorsza, z pięciu rozegranych meczów w formacie best-of-three triumfowali wyłącznie na jednej mapie. Jest to kolejny słaby występ reprezentantów Evil Geniuses w tej lidze, przez co w przyszłym sezonie mogą stracić status drużyny partnerskiej o czym mówi zapis w regulaminie: drużyny partnerskie mają zagwarantowany slot w każdym sezonie Pro Ligi. Zagwarantowany slot może zostać poddany rewizji, jeśli drużyna zajmie ostatnie miejsce w grupie w 3 z 4 ostatnich sezonów rozgrywek.

Vex zmierza na Summoners Rift

Riot Games oficjalnie opublikowało zapowiedzi nowej postaci w League of Legends. Ponuraczka będzie czerpać swoją ogromną moc z tajemniczego cienia, który nie odstępuje jej nawet na krok. Z trailera ciężko jeszcze wywnioskować jej umiejętności, lecz na pewno możemy na nim zaobserwować doskok na daleką odległość, przypominający superumiejętność Kai’Sy. Vex ma pojawić się w grze jeszcze we wrześniu.

Polacy w walce o BLAST Premier Fall Showdown 2021

Polskę na EU Champions reprezentować będą zawodnicy Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT, którzy zostali zaproszeni przez Polską Ligę Esportową, za zdobycie kolejno mistrzostwa oraz vice-mistrzostwa ubiegłego sezonu. Jednak co ciekawe, lista Polaków na tym się nie kończy. W barwach MAD Lions zobaczymy Filipa “tudsoNa” Tudeva oraz Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Wszyscy już 7-9 września zagrają o awans do EU Champions, lecz stoi przed nimi bardzo trudne zadanie. Wśród przeciwników znajdują się takie ekipy jak FunPlus Phoenix, czy Endpoint. 

mouz NXT najlepszą drużyną w lidze akademii

Wystarczyły niecałe trzy miesiące by Kamil „siuhy” Szkaradek oraz Hubert „szejn” Światły osiągnęli pierwszy międzynarodowy sukces. Nasi rodacy w barwach mouz NXT podnieśli puchar WePlay Academy League, deklasując w finale młodzików z Ninjas in Pyjamas. Już podczas fazy zasadniczej akademia mousesports zaznaczyła swoją przewagę nad pozostałymi uczestnikami ligi. Po dwóch tygodniach zmagań internetowych, Myszki zajęły pierwsze miejsce w grupie, przynajmniej raz pokonując każdego z uczestników w zawodach. W fazie pucharowej nie obyło się bez potknięcia, lecz ostatecznie w wielkim finale mouz NXT dosłownie zdeklasyfikowało swoich Young Ninjas, wygrywając trzy mapy z rzędu i to z dużą przewagą punktową. Myszy dzięki zdobytemu mistrzostwu wzbogaciły się aż o $45.000.

Najlepsze polskie zespoły w Polskiej Lidze Esportowej

Anonymo Esports, Honoris, Illuminar Gaming, Izako Boars, MAD DOG’S PACT, M1 EDEN, PGE Turów Zgorzelec Esport, Tarczyński Protein Team, Team ESCA Gaming oraz x-kom AGO – tak prezentuje się lista uczestników Polska Liga Esportowa Jesień 2021. Druga tegoroczna edycja ligi ma zagwarantować zdecydowanie większa pula nagród oraz tajemniczy projekt “CPS”. 6 września opublikowane zostaną szczegóły, zaś sama liga rozpocznie się 20 września.