Hogwarts Legacy nie otrzyma wsparcia dla funkcji cross-save – informują twórcy

Hogwarts Legacy

Od premiery Hogwarts Legacy dzielą nas nieco ponad trzy tygodnie. Nic więc dziwnego, że twórcy coraz chętniej dzielą się kolejnymi szczegółami i materiałami ze wspomnianej produkcji. W zeszłym tygodniu mieliśmy bowiem okazję obejrzeć nowy materiał wideo poświęcony dyrektorowi Hogwartu, a także dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie zgodny z urządzeniem Steam Deck. Okazuje się jednak, że to nie koniec wartych uwagi informacji.

W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników portalu Twitter poinformowano, że Hogwarts Legacy nie otrzyma wsparcia dla funkcji cross-save. Oznacza to, że gracze nie będą mogli przenosić swoich zapisów pomiędzy poszczególnymi platformami. Na szczęście deweloperzy mają też dobre wiadomości.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną bowiem cztery sloty na postacie, dzięki czemu na jednym PC lub konsoli będzie można stworzyć czterech różnych bohaterów bez obaw o utratę postępów w rozpoczętej wcześniej kampanii.

Hogwarts Legacy zadebiutuje na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S już 10 lutego. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wymaganiami sprzętowymi gry. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Avalanche Software na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.