Jedna misja wykonana, a druga przed nami

Warszawa, 28 grudnia 2020 r. – Actina i PACT w krótkich słowach podsumowują dwa i pół roku bliskiej współpracy, jednocześnie ogłaszając nową formę partnerstwa na rok 2021.

Nadrzędnym celem zawartej w połowie roku 2019 umowy było wypromowanie nowej marki ACTINA PC w sektorze gamingowo – esportowym. Umowa dotyczyła zarówno współpracy z organizacją esportową PACT, jak również bezpośrednio z prezesem i założycielem organizacji Marcinem Kurzawskim w roli eksperta i doradcy.

– Coś się kończy. Coś zaczyna. Podejmując współpracę z Actina w połowie 2019 miałem jeden konkretny cel: stworzyć z komputerów gamingowych ACTINA nr. 1 w Polsce. Cel uważam za osiągnięty, a zadanie za wykonane. Pora na nowe wyzwania, co nie zmienia faktu, iż z zespołem Actina będziemy pracować dalej m.in. nad świetnie rozwijającym się Polish Esport Cup – podkreśla Marcin Kurzawski.

Przez okres 2,5 roku z praktycznie nowej marki Actina PC, jaką wówczas była Actina stała się liderem na polskim rynku. Sprzęt pojawiał się na większości polskich imprez, w tym tych największych jak Good Game League czy Games Clash. Duży nacisk położono również na inwestycje w rozwój esportu w Polsce. Przykładem może być tu wsparcie mniejszych inicjatyw w ramach programu #wspieramylany czy Polskiej Kadry. Marki Actina nie zabrakło też na największych imprezach targowo-wystawienniczych jak Intel Extreme Masters czy Poznań Gaming Arena. Idealnym uzupełnieniem była bliska współpraca z jedną z czołowych organizacji esportowych w Polsce – PACT, gdzie Actina pełniła role partnera tytularnego. Kolejną z gałęzi współpracy była realizacja projektu pod nazwą POLISH ESPORT CUP. Jest to projekt o bardzo szerokim zasięgu realizowany wspólnie z takimi podmiotami jak sport.pl czy sferis.pl.

– Za nami dwa i pół roku ciężkiej, wspólnej pracy i zaangażowania wielu ludzi, w to, by przedstawić i zachęcić do rozwiązań marki ACTINA oraz uczynić nasz produkt wyjątkowym pod względem parametrów i designu; produkt, który dzięki tej współpracy pokazał się na salonach polskiego gamingu i esportu. Dzięki współpracy z PACT, wszystkie nasze gamingowe rozwiązania były testowane w prawdziwym esportowym boju, a zgłaszane nam sugestie, co do zmian w konfiguracji były brane pod uwagę, tak by nasze maszyny stawały się jeszcze lepsze. Postawiliśmy na idealną symbiozę użytkownika pro esportowego gracza oraz producenta. To nas również wiele nauczyło i dało przewagę konkurencyjną, za co serdecznie dziękujemy całej organizacji PACT. Przed nami kolejne cele do zrealizowania, które mam nadzieję znów pozwolą naszej marce piąć się dalej ku górze i zdobywać uznanie kolejnych graczy – dodaje Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

Planując aktywności na rok 2021 partnerzy ustalili, iż na tym etapie rozwoju z korzyścią dla marki Actina będzie dywersyfikacja aktywności na polu esportowym. Zakończona więc zostanie współpraca tytularna z organizacją PACT na rzecz wielu innych projektów.

Marki postanowiły natomiast, iż w roku 2021 postawią na zaangażowanie w kolejne edycje Polish Esport Cup, gdyż dwa poprzednie sezony okazały się wielkim sukcesem. Prawdopodobnie powstaną też inne wspólne produkty dla graczy obu partnerów.

O kolejnych projektach będziemy na bieżąco informować. Trzymajcie za nas gamingowe kciuki.

***

Actina – polska marka sprzętu komputerowego powstała w 2001 r. skierowana do klientów biznesowych i użytkowników domowych, w tym PC do gier (ACTINA gaming), workstation graficzne i dla streamerów; w 2006 r. ofertę marki uzupełniła linia serwerów Actina Solar stosowanych w rozwiązaniach SMB, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych (CERN). Marka Actina należy do ACTION S.A., firmy notowanej na GPW od 2006 r.

www.actina.pl