Mistrzostwa IT zbliżają się do wielkiego finału!

mistrzostwa IT

Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa IT zbliżają się już powoli do wielkiego finału. Najlepsi zawodnicy zmierzą się ze sobą już 7-9.10 na targach Poznań Game Arena.

Mistrzostwa IT to jedyny w swoim rodzaju turniej pozwalający sprawdzić się w jednej z wielu dziedzin związanych z ogólnopojętą informatyką. Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mogą rywalizować w jednej z 6 dywizji – programista, robotyka, cyberbezpieczeństwo, druk 3D, creative IT oraz najbliższa naszemu sercu dywizja Mechanik IT, której partnerem jest właśnie Actina.

Uczestnicy dywizji Mechanik IT muszą cechować się ogromną wiedzą o podzespołach oraz być w stanie samodzielnie (i naprawdę szybko) poprawnie złożyć komputer zgodnie ze sztuką monterską. Za nami mamy już półfinały w których wzięło udział 2201 zespołów z całej Polski – odbyły się one 30.09.2022. Ich wyniki możecie znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw IT pod tym linkiem. Do finału w dywizji Mechanik IT zakwalifikowało się 8 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy zmierzą się jednak w konkurencji indywidualnej.

Tymczasem, nie możemy doczekać się już wielkiego finału, który odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena. Znajdziecie nas w Hali 6 w sektorze B, gdzie nie tylko będziecie mogli kibicować uczestnikom, ale również poznać nieco lepiej nasze komputery gamingowe. Nie możemy doczekać się już spotkania się z wami wszystkimi osobiście. Z przyjemnością odpowiemy wam też na wszystkie nurtujące was pytania czy po prostu porozmawiamy nieco o nowinkach technologicznych.

Zobacz też:
ACTINA Teenage Team – młode pokolenie przejmuje nasze kanały!