Nowości z czwartego kwartału u Bitdefender

Oprogramowanie antywirusowe jest ważnym elementem każdego komputera. Do naszych stacjonarek często dodajemy licencję na Bitdefender, żeby nasi klienci mieli podniesione bezpieczeństwo w sieci.

W tym materiale zbierzemy najnowsze informacje o skuteczności tego pakietu, bo programy antywirusowe poddawane są często skrupulatnym testom. Bezpieczeństwo jest w końcu najważniejsze.

AV-Comparatives daje Bitdefender wysokie noty!

AV-Comparatives to niezależna organizacja oferująca systematyczne testy, które sprawdzają, czy oprogramowanie zabezpieczające, takie jak produkty antywirusowe na komputery i rozwiązania bezpieczeństwa mobilnego, spełniają swoje obietnice.

Korzystając z jednej z największych kolekcji próbek na świecie, firma tworzy rzeczywiste środowisko dla naprawdę dokładnych testów. AV-Comparatives oferuje bezpłatne wyniki dla osób prywatnych, organizacji informacyjnych i instytucji naukowych. Certyfikacja AV-Comparatives stanowi oficjalną pieczęć zatwierdzania wydajności oprogramowania, która jest uznawana na całym świecie. 

Historia AV-Comparatives rozpoczęła się infekcją wirusową, która dotknęła jej założyciela. W 1993 roku Andreas Clementi został dotknięty wirusem komputerowym: „NOV_17.855”. To wydarzenie wzbudziło jego zainteresowanie.

Andreas nie był usatysfakcjonowany często sprzecznymi testami programów antywirusowych w czasopismach komputerowych, dlatego też rozpoczął intensywne dochodzenie w sprawie złośliwego oprogramowania i antywirusów, które trwa do dziś.

W 1999 roku założył AV-Comparatives jako projekt studencki na Uniwersytecie w Innsbrucku. Dokonał tego wyłącznie ze względów technicznych, aby zobaczyć, jak dobre są produkty różnych producentów. Odpowiedź była ogromna, ponieważ producenci oprogramowania antywirusowego dowiedzieli się o duecie w Innsbrucku i chcieli wziąć udział w testach.

Bitdefender śpiewająco przeszedł atak testowy przeprowadzony przez AV-Comparatives, zbudowany w celu wykorzystania możliwości wykrywania matrycy MITER i identyfikacji TTP.  W nowym teście ataku, będącym pierwszym przeprowadzonym przez AV-Comparatives, Bitdefender uzyskał 100-procentową skuteczność.

Firma AV Comparative dodała w swoim raporcie za drugą połowę 2019 r. „Usprawniony test rzeczywistego użytkowania” w celu oceny ochrony przed zaawansowanymi i trwałymi zagrożeniami w sieci. O nowy test poprosili CISO, którzy uważają go za niezbędne narzędzie przy określaniu najlepszego sposobu ochrony aktywów firmy. 

Bitdefender i jego rozwiązania biznesowe mają długą tradycję zajmowania czołowych miejsc w testach, a najnowsze wyniki z Real-World Protection i Enhanced Real-World Protection, które uzyskały 100% wykrywalności, tylko wzmacniają pozycję firmy na rynku cyberbezpieczeństwa.

Rezultaty podkreślają zdolność rozwiązania biznesowego GravityZone do ochrony systemów w dowolnym scenariuszu, ale co ważniejsze, w codziennym użytkowaniu. Produkt może blokować wyrafinowane ataki, na które narażone są firmy codziennie, w tym zagrożenia i exploity bezplikowe.

Bitdefender otrzymał także certyfikat „Advanced Threat Protection” dla produktów dla przedsiębiorstw od AV-Comparatives. Test obejmujący Bitdefender Endpoint Security Elite został uruchomiony w systemie Windows 10. 

Aby zdobyć certyfikat w grudniu 2019 r. Jako „zatwierdzony produkt biznesowy AV”, produkty muszą uzyskać co najmniej 90% w ogólnym teście ochrony w świecie rzeczywistym (tj. W ciągu czterech miesięcy), przy mniej niż 100 fałszywych alarmach dotyczących czystego oprogramowania i bezpiecznych stron internetowych.

Bitdefenfer jednym z trzech liderów niezależnego badania Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych w Chmurze

„The Forrester Wave ™: Cloud Workload Security, Q4 2019” to pierwsza fala ocen dostawców CWS przez wybitną globalną firmę analityczną Forester. Spośród 13 ocenianych dostawców Bitdefender został wybrany jako jeden z trzech liderów. Rankingi opierały się na rygorystycznej ocenie biorącej pod uwagę oferty dostawców, strategię i obecność na rynku. Do ewaluacji zastosowano aż 30 kryteriów.

„Bitdefender przoduje w zarządzaniu wdrażaniem baz danych, użytkowników i agentów”, widnieje w raporcie Forrester. „Bitdefender wykorzystuje swoje dziedzictwo w zakresie złośliwego oprogramowania, pamięci i hiperwizora / introspekcji w celu stworzenia szerokiego rozwiązania CWS.

Rozwiązanie to jest odpowiednie dla organizacji wymagających bardzo silnych możliwości kontroli hiperwizora w chmurach hybrydowych”.  

Sekcje, w których Bitdefender sprawował się najlepiej, to: 

Możliwości zabezpieczenia:

HyperDetect to autorski silnik uczenia maszynowego od Bitdefender, dostosowany do wykrywania zagrożeń, zarządzania łatkami oraz innych unikalnych użyteczności, oferowanych przez Bitdefender Hypervisor Introspection. To właśnie te funkcjonalności pozwoliły zdobyć Bitdefenderowi zdobyć najwyższe oceny w kategoriach:

  • Ochrona obciążenia na poziomie systemu operacyjnego
  • Skalowalność: chronione hiperwizory
  • Ochrona hiperwizora

Prostota zarządzania i użyteczność:

Szerokie możliwości konfiguracji wewnętrznych magazynów danych, użyteczny mechanizm masowego wdrażania, konfigurowalna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i kontrola eskalacji uprawnień binarnych, doprowadziły Bitdefender do ​​najwyższych możliwych wyników w kategoriach:

  • Instalacja, konfiguracja i integracja danych
  • Pomoc kontekstowa
  • Nawigacja, zintegrowane środowisko

Strategia:

Firma analityczna Forrester stwierdza, że plany Bitdefender dotyczące rozszerzenia zakresu możliwości GravityZone w wersji oprogramowania jako usługi; czyli poprawa wykrywania ataków i reakcji na nie na systemach Linux; oraz rozluźnione moduły ochrony kontenerów, w tym skanowanie obrazu i wykrywanie odchyleń / anomalii konfiguracji, przyczyniły się do najwyższych możliwych wyników w kategoriach:

  • Scentralizowane plany ramowe agent
  • Plany ochrony hiperwizora
  • Usługi i partnerzy

W raporcie stwierdzono też, że rozwiązanie Bitdefender oferuje bardzo silne funkcje introspekcji hiperwizora oraz dobre zarządzanie zasadami oparte na API, a także konfigurowalne pulpity nawigacyjne. Bitdefender współpracuje z wiodącymi platformami chmury hybrydowej, w tym AWS, Azure, Pivotal, VMware, Nutanix i Citrix.

Bitdefender miał udany kwartał!

Firma Bitdefender w czwartym kwartale 2019 roku zgarniała przeważnie wyróżnienia za skuteczność i szerokie możliwości automatyzacji swojego oprogramowania.

Ochrona hiperwizora jest jednym z największych wyzwań, przed którym stoją deweloperzy. Gdy ten staje się słabym punktem oprogramowania, system użytkownika jest narażony na największe możliwe niebezpieczeństwo.

Liczne wyróżnienia w tej kategorii napawają mnie więc dużym optymizmem, podobnie jak plany na poprawę reakcji na zagrożenie w systemach Linux.