Polish Esport Cup III – emocjonujące ćwierćfinały w CS:GO

Polish Esport Cup III - ćwierćfinały w CS:GO

W środę mieliśmy okazję oglądać ćwierćfinałowe starcia drużyn Rainbow Six Siege w ramach trzeciej edycji Polish Esport Cup. Natomiast wczoraj, po jednym dniu przerwy, do rywalizacji wrócili zawodnicy Counter Strike: Global Offensive. Ćwierćfinały zamkniętych kwalifikacji były niezwykle zacięte i emocjonujące, a kibice z pewnością nie mogli narzekać na nudę.

W czwartkowych spotkaniach wystąpili m.in. zawodnicy Atris e-sport oraz GGPredict VIXIT. Pierwsza z wymienionych drużyn jest znana ze swojej woli walki oraz nieustępliwości, ale niestety tym razem to nie wystarczyło. VIXIT okazało się lepsze od swoich rywali i wygrało 2:1 (16:12, 12:16, 16:8). Tym samym Atris e-sport odpadło z trzeciej edycji Polish Esport Cup.

Tego samego dnia doszło również do niezwykle wyrównanego spotkania pomiędzy zespołami vSlash i xGumofilce. Na pierwszej mapie zwyciężyła druga z wymienionych ekip wynikiem 16:14. Natomiast kolejna arena trafiła na konto drużyny vSlash, która ograła oponentów 16:11. Decydujące starcie przysporzyło nam sporo emocji. xG długo prowadziło i kontrolowało przebieg rywalizacji, aż do momentu, gdy vSlash wygrało osiem rund z rzędu i doprowadziło do dogrywki. Zawodnicy xGumofilce w porę się jednak otrząsnęli i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając cały mecz 22:19.

Organizatorzy Polish Esport Cup poinformowali także o czterech dodatkowych ekipach, które dostały zaproszenie do play-offów. Mowa o: Medival Riga, Los Kogutos, Izako Boars Ladies oraz Grond. Są to zespoły rywalizujące w wielu turniejach na europejskiej scenie. Z kolei kobieca drużyna Izako Boars jest coraz bardziej rozpoznawalna i odnosi kolejne sukcesy.

Już dziś, po jednym dniu przerwy, do gry wracają zawodnicy Rainbow Six Siege. Spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00. Transmisje z tych spotkać można śledzić na fanpage’u Sport.pl na Facebooku, a także na oficjalnym, polskim kanale twitch.tv Rainbow Six Siege!