Poznaliśmy grupy Worlds 2021- Polacy w grupie śmierci

Fot. Michał Konkol / Riot Games

Rozlosowano grupy Mistrzostw Świata League of Legends, które rozpoczną się za niecałe dwa tygodnie. Niestety polski duet grający w Rogue, drugi rok z rzędu trafił do grupy śmierci.

Tegoroczna reprezentacja Europy przyniosła niemałe zaskoczenia. Pośród trzech wysłanych na Worldsy drużyn nie uświadczymy G2 Esports, które odświeżając na początku roku skład celowało w tytuł mistrza świata. Z ramienia Starego Kontynentu zobaczymy zatem MAD Lions, Rogue oraz Fnatic.

Rogue zdecydowanie nie ma szczęścia jeśli chodzi o losowanie grup na Worldsy. Drugi rok z rzędu Łotrzyki trafiają do grupy śmierci, w której przyjdzie im się zmierzyć z obecnymi Mistrzami Świata w barwach DWG KIA oraz FunPlus Phoenix, które z tego tytułu cieszyło się w 2019 roku. Jakby tego było mało, najprawdopodobniej grupę uzupełnią reprezentanci Cloud9, czyli trzecia najlepsza drużyna Ameryki Północnej. Oznacza to, że jedyni gracze z Polski występujący na Worldsach, czyli Kacper “Inspired” Słoma oraz Adrian “Trymbi” Trybus mają przed sobą szalenie ciężkie zadanie. 

Grupy przedstawiają się następująco:

Grupa A
DWG KIA
FunPlus Pheonix
Rogue
Play-in
Grupa B
EDward Gaming
100 Thieves
T1
Play-in
Grupa C
PSG Talon
Fnatic
Royal Never Give Up
Play-in
Grupa D
MAD Lions
Gen.G
Team Liquid
Play-in

Nim rozpocznie się główny etap mistrzostw świata, rozgorzeją zmagania w ramach fazy Play-in. To tutaj o awans do kolejnej części turnieju rywalizować będą ekipy z pomniejszych regionów – Brazylii, Turcji, Rosji, Oceanii, Ameryki Łacińskiej – oraz drużyny, które zajęły ostatnie miejsca umożliwiające awans na Worldsy w najbardziej rozpoznawalnych ligach.

Grupa A
Hanwha Life Esports
LNG Esports
Infinity Esports
PEACE
RED Canids
Grupa B
Beyond Gaming
Cloud9
Unicorns Of Love
Galatasaray Esports
DetonatioN FocusMe

Przypominamy: Worldsy 2021 zgodnie z oryginalnym planem miały odbyć się w Chinach. Sytuacja związana z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wymusiła jednak na organizatorach turnieju zmianę lokalizacji. Gracze zamiast do Państwa Środka udadzą się na Islandię, gdzie mecze rozegrają się bez udziału publiczności.