Pozostałe nowości z branży z targów CES

O dwóch największych firmach procesorowych już było – teraz czas na nieco mniejszych graczy IT – kolejność przypadkowa.

Thermaltake zaprezentował nowy układ chłodzenia wodnego nie AllInOne (AIO) a tzw. custom o sympatycznej nazwie Pacific C240 i C360. Chłodzenie jest zaawansowanym rozwiązaniem do schładzania CPU, ale za to sprzedawanym w pełnym komplecie. Kto wie – może w kolejnym ACTINA Monster znajdziecie właśnie ten zestaw? ;-). Dla mniej zaawansowanych użytkowników „wody” w PC też pokazano nowość: zestaw AIO (czyli chłodnica połączona na stałe rurkami z bloko-pompą + wentylatory) o mniej wdzięcznej nazwie The Water 3.0 ARGB Sync Edition. Cechą charakterystyczną jest użycie wentylatorów z adresowalnymi diodami LED co gwarantuje bardzo efektowne oświetlenie i jego zmiany. Pozostając w wodnym środowisku – co powiecie na chłodzenie wodą pamięci RAM? Thermaltake mówi: tak i publikuje film w serwisie YouTube pokazujący ich produkt.

CoolerMaster w Las Vegas zaprezentował nowe obudowy z których część została opracowana (oklejona?) wraz z Asusem. Mowa o obudowach: MasterBox Q500L/P, MasterBox NR400/NR600, MasterBox Q300L TUF Edition, MasterBox K500 Phantom Gaming Edition i m.in MasterCase H500P Mesh Phantom Gaming Edition. Ceny dość atrakcyjne, bo zaczynające się od 45$ a przewidywana dostępność to luty (niektóre modele) i druga połowa roku (większość).

Oprócz obudów od CMa zobaczymy także nowe układy chłodzenia (powietrzem – seria MasterAir, wodnego – seria MasterLiquid oraz wentylatory z serii MasterFan).

Corsair zademonstrował m.in. bardzo atrakcyjne wizualnie pamięci z serii Dominator Platinum RGB  z nowym podświetleniem LED o nazwie Capellix oraz  nowe myszki dla graczy.

Seagate, który na Computexie zaanonsował (w końcu…) swoje dyski SSD BarraCuda, na CES pokazał model BarraCuda 510 będący bardzo szybkim dyskiem NVMe w formacie M.2, który osiąga do 3400MB/s podczas odczytu. Rośnie realna konkurencja dyskom WD Black i Samsung 970 Pro. Wyglądajcie tych dysków w naszych najszybszych modelach ACTINA PC. Oprócz Barracud pokazano nowe dyski SSD do NASów – seria IronWolf o pojemnościach od 240GB do 3,84TB.

Phison, który produkuje kontrolery do dysków SSD (z jego kontrolerów korzysta szereg producentów dysków w tym np. nasz rodzimy GoodRAM) zaprezentował działający prototyp układu kontrolera SSD PS5016-E16 zgodnego z najnowszą wersją PCI-Express 4.0. Układ ten ma osiągać ponad 4000MB/s przy odczycie i zapisie danych. To prędkości jakie obecnie da się osiągnąć po spięciu najszybszych dysków NVMe w RAID 0. Dla przypomnienia: realne transfery dla klasycznych dysków SSD SATA to około 520MB/s…

FSP (będący jedną z największych firm produkujących wszelkiej maści zasilacze do sprzętu IT m.in pod marką Fortron) zaprezentował kompletne portfolio swoich zasilaczy (a jakże!) w tym najnowszą serię Hydro PTM+ oferującą topowe modele (1000W) w wersji z chłodzeniem wodnym. Dla miłośników mniej ekstremalnych produktów do wyboru są np. nowe mocne zasilacze w małym formacie SFX.