Returnal nie pozwoli graczom PC i PS5 na wspólną zabawę w trybie kooperacji

Returnal

Podczas The Game Awards 2022 doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi pecetowej wersji Returnal. Produkcja studia Housemarque doczekała się już nawet własnej karty produktu na Steam, gdzie ujawniono m.in. wymagania sprzętowe. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne warte uwagi informacje dostępne na platformie Valve. W opisie produkcji poruszono bowiem również kwestię dotyczącą wsparcia dla funkcji cross-play.

Zgodnie z informacjami znajdującymi się na Steam, Returnal nie pozwoli użytkownikom komputerów osobistych i PlayStation 5 na wspólną zabawę w trybie współpracy. Gracze zainteresowani rozgrywką w kooperacji będą więc musieli znaleźć towarzysza korzystającego z tej samej platformy. Informacja ta z pewnością zasmuci posiadaczy PC, którzy liczyli na możliwość wspólnego spędzenia czasu ze znajomymi grającymi na najnowszej konsoli Sony.

Zgodnie z zapowiedzią pecetowa wersja Returnal ma zadebiutować „wkrótce”. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Zainteresowanych zachęcamy natomiast do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję studia Housemarque na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.