Sprawdzamy stację roboczą za 90 000 zł w Folding@Home

Folding@Home to inicjatywa, która pozwala udzielać mocy przerobowej swojego komputera do badań naukowych nad wieloma chorobami, w tym nad COVID-19.  

W ramach dołożenia swojej cegiełki do tego działania postanowiliśmy stworzyć stację roboczą, która przez najbliższe tygodnie będzie działała na rzecz wielu medycznych projektów. 

W jej skład weszły dwie karty graficzne PNY NVIDIA Quadro RTX 8000, procesor AMD Threadripper 3990X, płyta główna ASUS ROG Zenith II Extreme Alpha, 128 GB pamięci DDR4 od G.SKILL z serii Trident Z o taktowaniu 3600 MHz oraz autorski system chłodzenia wodnego z blokiem na procesor od EK. 

Koszt tej stacji roboczej wraz z dwoma zasilaczami Antec o mocy 1300 W z certyfikatem Platinum i obudową be quiet! Silent Base 800 oscyluje w okolicach 90 000 zł, więc jest to nie lada gratka dla naukowców. 

[smartslider3 slider=”18″]

Zachęcamy Was też gorąco do udzielania mocy swoich PCtów przy Folding@Home, bo aplikacja pozwala na ustawienie intensywności poboru Waszych zasobów. W związku z tym nawet podczas pracy można ją uruchomić w tle i nie odczuwać jej działania. 

Jeżeli chcecie zbudować sobie mocną stację roboczą zapraszamy do kontaktu na komputery@actina.pl Pomożemy Wam dobrać komponenty do konkretnego zastosowania i zaprojektujemy zestaw komputerowy, który spełni Wasze wymagania.