Sterownik NVIDIA Studio

WARSZAWA, 25 marca 2021 r. – Sterownik NVIDIA Studio wspiera nowe funkcje sztucznej inteligencji w najpopularniejszych aplikacjach kreatywnych, które działają na procesorach graficznych NVIDIA RTX i poprawia sposób, w jaki tworzymy. Udoskonalenia obejmują jakość obrazu, skraca się czas oczekiwania na renderowanie, a czasochłonne, ale niezbędne zadania, które musimy wykonać przed ukończeniem są znacznie zminimalizowane.

Ulepszenia DaVinci Neural Engine w DaVinci Resolve 17 firmy Blackmagic Design wraz z nowymi narzędziami, takimi jak Magic Mask z łatwością wyodrębniają i usuwają ludzi oraz obiekty z tła, znacznie ułatwiając proces twórczy.

Funkcja detekcji zmian sceny w aplikacji Adobe Premiere Pro, wprowadzona ostatnimi czasy w wersji beta, zoptymalizowana dla kart graficznych NVIDIA, szybko wykrywa oraz znakuje cięcia w plikach wideo. Brak konieczności czasochłonnej, ręcznej edycji pozwala na znaczne ograniczenie czasu montażu. Sprzętowy koder wbudowany w karty graficzne NVIDIA GeForce eksportuje pliki wideo o wysokiej rozdzielczości nawet do 5 razy szybciej niż procesor centralny.

Super Resolution firmy Adobe (obecnie dostępna w Adobe Camera Raw, wkrótce pojawi się także w Lightroom i Lightroom Classic) to jeden ze sposobów, dzięki którym zdjęcia będą wyraźniejsze. Nowa funkcja zwiększa rozdzielczość obrazu zachowując wszystkie istotne szczegóły i wyraźne krawędzie. 

Oparte na technologii AI odszumianie w Blenderze to proces, przewidujący ostateczne obrazy na podstawie fragmentarycznie wyrenderowanych wyników podczas projektowania w rzutni. Dzięki temu użytkownicy mogą na łatwo oceniać dokonane w projekcie wybory.

Zaprezentowana została także odświeżona wersja jednego z najpopularniejszych laptopów Studio – ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED. Laptop obecnie wyposażony jest w kartę graficzną GeForce RTX 3070 oraz unikalny ekran dotykowy 4K OLED HDR wraz z dodatkowym wyświetlaczem 4K ASUS ScreenPad™ Plus. Dodatkowy wyświetlacz wyposażony jest w nowy mechanizm nachylenia, który zapewniają maksymalną wygodę i komfort pracy.