Xiaomi zapowiada telewizory kompatybilne z Nvidia G-Sync

Xiaomi G-Sync

Xiaomi oficjalnie ogłosiło zupełnie nową serię telewizorów OLED. Tym razem, najbardziej ucieszą się z nich wszyscy gracze.

Wszyscy doskonale wiemy, że dobry monitor gamingowy dość mocno różni się od standardowych modeli. Bardzo podobnie wygląda kwestia z telewizorami – nawet pomimo rewelacyjnych parametrów i naprawdę ślicznych barw, nie nadają się one zbytnio do grania. Opóźnienia są po prostu zbyt duże, aby móc cieszyć się komfortową i płynną rozgrywką.

Wygląda jednak na to, że wkrótce się to dość mocno zmieni. Xiaomi zapowiedziało zupełnie nową serię telewizorów, przeznaczonych specjalnie dla graczy. Największa niespodzianka? Będą wspierały doskonale znaną nam z najlepszych monitorów gamingowych technologię Nvidia G-Sync!

Jak na razie nie znamy niestety zbyt wielu szczegółów technicznych. Bardzo dużo, możemy dowiedzieć się jednak z samych wymagań technicznych G-Sync. Nadchodzące telewizory Xiaomi będą musiały mieć częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie przynajmniej 75 Hz – to absolutne minimum do kompatybilności z technologią Nvidii. Oprócz tego, z pewnością znajdziemy w nich pełne wsparcie dla technologii HDR i ULMB (Ultra Low Motion Blur).

Oczywiście, są to absolutnie minimalne wymagania. Prawdopodobnie, nowe telewizory Xiaomi będą mogły pochwalić się parametrami niemal identycznymi co monitory gamingowe ze średniej i niższej półki cenowej. Firma chce przecież, żeby były w pełni kompatybilne z komputerami gamingowymi i z powodzeniem zastąpiły nam monitory. Najprawdopodobniej otrzymamy więc częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz – Xiaomi ma już jeden taki model w ofercie.

Na wszystkie konkretniejsze szczegóły musimy jednak poczekać do oficjalnej prezentacji. Biorąc pod uwagę tempo pracy Xiaomi, z pewnością będzie to już niedługo.

Zobacz też:
Microsoft pracuje nad konkurencją dla Nvidia DLSS i AMD FidelityFX
Valve i Nvidia zapewnią wsparcie dla DLSS na systemie Linux