ASRock prezentuje monitor do obudowy komputera

ASRock Monitor

ASRock zaprezentowało nam zupełnie nowy monitor. Możemy zamontować go na bocznym panelu obudowy od komputera

Wszyscy lubimy, kiedy nasz komputer jest nie tylko doskonale wydajny, ale przy okazji równie doskonale wygląda. Przezroczyste panele boczne w obudowie czy programowalne światła LED zadomowiły się już na dobre w naszych domowych maszynach. ASRock postanowiło pójść jednak o krok dalej – zaprezentowali pierwszy na rynku monitor montowany do obudowy komputera.

Nowy monitor od ASRock to 13,3-calowy panel IPS o częstotliwości odświeżania obrazu 60 Hz w rozdzielczości 1920×1080 px. Samo to nie byłoby oczywiście niczym jakkolwiek imponującym. Prawdziwą nowością jest tutaj sposób montażu – ekran przykleimy bezpośrednio na boczny szklany panel obudowy naszego komputera.

Nietrudno zauważyć, że niesie to za sobą naprawdę spore możliwości. Możemy wykorzystać go czysto do celów estetycznych, wyświetlając na nim chociażby wygaszacz ekranu. Dodatkowo, możemy korzystać z niego po prostu jako z drugiego monitora. Całość prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie.

Niestety, ASRock postawiło na pewne bardzo kontrowersyjne rozwiązanie. Ich nowy monitor wykorzystuje złącze eDP czyli embedded DisplayPort. Na rynku jest bardzo mało płyt głównych będących z nim kompatybilnym. Konkretniej, są to jedynie modele niektóre modele z serii Z790 takie jak chociażby LiveMixer czy Pro RS/DS, H610M-ITX/eDP i B650E PG-ITX WiFi. Z monitora skorzysta więc tylko drobna garstka użytkowników – a szkoda, pomysł jest naprawdę świetny. Trzymamy kciuki, żeby w przyszłości pojawiły się nieco lepiej dostępne rozwiązania.

Zobacz też:
Personalizowana obudowa komputera nie tylko gamingowego
ASRock prezentuje nowe karty sieciowe Wi-Fi 6E
RTX 3060 i RTX 3060 Ti – Nvidia wprowadza nowe wersje