ASRock prezentuje nowe karty sieciowe Wi-Fi 6E

ASROck

ASRock zaprezentował właśnie bardzo ciekawy produkt. Wypuszczą na rynek karty sieciowe Wi-Fi 6E do swoich płyt głównych.

Standard Wi-Fi 6E cały czas rośnie na popularności. Producenci sprzętu nie traktują go jednak jeszcze zbyt priorytetowo. A szkoda – dzięki niemu otrzymujemy przecież dostęp do pasma 6 GHz – to bardzo wyraźne ulepszenie. Czy jednak warto tylko dlatego zmienić całą płytę główną? Z pewnością, tak jak większość użytkowników, odpowiedzieliście na to pytanie „Nie”.

Dokładnie do takiego samego wniosku doszedł też ASRock. Zdecydowali się więc na wydanie specjalnych kart sieciowych, kompatybilnych z ich płytami głównymi. Ich instalacja zajmie nam zaledwie kilka minut i nie wymaga wymiany całej płyty głównej. To doskonały i bardzo ciekawy sposób na szybki i względnie tani upgrade naszego komputera.

Płyty sieciowe będą dostępne w dwóch standardach – AMD lub Intel WiFi-6E (802.11ax). Najprawdopodobniej będzie to po prostu moduł MediaTek MT7921K w przypadku AMD. Mówimy więc o karcie 2×2 Wi-Fi 6E obsługującej też Bluetooth 5.2.

Moduł przeznaczony na platformy Intela to najprawdopodobniej układ AX211 w formacie M.2 2230 oparty na zamkniętym rozwiązaniu CNVio2. Będzie on więc kompatybilny tylko i wyłącznie z 12 generacją procesorów od niebieskich. No i z pewnością również z nadchodzącą 13 generacją.

ASRock wpadło na naprawdę rewelacyjny pomysł i z pewnością inni producenci szybko podchwycą ten trend, jeśli okaże się on w miarę popularny. Bardzo dużo z pewnością będzie zależało też od samej ceny.

Zobacz też:
AMD szykuje nowe procesory dla gniazda AM4
Intel Core i9-13900 przetestowany – jest naprawdę dobrze!
Ryzen 7000 – AMD oficjalnie zapowiada nowe procesory. 5,5 GHz!