Baldur’s Gate 3 z funkcją cross-save. Gracze będą mogli przenosić swoje zapisy

Baldur's Gate 3

Podczas wczorajszego pokazu State of Play ujawniono dokładną datę premiery Baldur’s Gate 3 na PC i PlayStation 5. Okazuje się jednak, że to nie koniec szczegółów związanych z produkcją Larian Studios. Deweloperzy podzielili się bowiem jeszcze jedną dobrą wiadomością. W szczególności powinna ona ucieszyć graczy, którzy zamierzają ogrywać nową odsłonę serii Baldur’s Gate na różnych platformach jednocześnie.

Larian Stadios poinformowało bowiem, że Baldur’s Gate 3 otrzyma wsparcie dla funkcji cross-save. Gracze będą mogli więc bez przeszkód przenosić swoje zapisy pomiędzy komputerami osobistymi z systemami Windows i macOS oraz konsolami PlayStation 5. Dodatkowo produkcja doczeka się pełnego wsparcia dla kontrolerów, a także trybu kooperacji na podzielonym ekranie.

Pełna wersja Baldur’s Gate 3 ma zadebiutować na PC i PlayStation 5 dokładnie 31 sierpnia bieżącego roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina w sklepie Sferis. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Larian Studios na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.