Monster Hunter Rise na PC bez funkcji cross-play i cross-save

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise zadebiutuje na komputerach osobistych w styczniu. Wielu graczy miało nadzieję, że produkcja Capcomu otrzyma wsparcie dla cross-play oraz cross-save pomiędzy PC i konsolą Nintendo Switch. Deweloperzy rozwiali jednak nadzieje fanów i poinformowali, że gra nie zaoferuje wspomnianych funkcji. Posiadacze wymienionych platform nie będą więc mogli przenosić swoich zapisów oraz cieszyć się wspólną grą przez sieć.

Widzieliśmy Wasze prośby o cross-save i cross-play w Monster Hunter Rise oraz w rozszerzeniu Sunbreak, ale niestety, po przyjrzeniu się tym opcjom przez cały proces deweloperski, nie możemy obecnie zaoferować wspomnianych funkcji – czytamy w oficjalnym komunikacie studia na Twitterze.

Warto wspomnieć, że posiadacze komputerów osobistych już jutro, 13 października, będą mogli sprawdzić grę za sprawą wersji demonstracyjnej na Steam. Capcom odda do dyspozycji użytkowników wariant treningowy, samouczek Wyvern Riding i trzy misje, które pozwolą zapolować na trzy różne monstra. Wersja demo pozwoli też sprawdzić 14 różnych broni. Całość będzie można przetestować solo lub z maksymalnie trójką znajomych.

Na koniec przypomnijmy, że Monster Hunter Rise zadebiutuje na komputerach osobistych dokładnie 12 stycznia 2022 roku. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się wymaganiami sprzętowymi oraz do przeczytania recenzji gry z wersji na konsolę Nintendo Switch. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Capcomu na najwyższych możliwych ustawieniach.