Esportowe podsumowanie tygodnia 20 – 26 września

Ważne zmiany w balansie broni w CS:GO związane z operacją, kwoty wykupu zawodników LoL-a w G2 Esports, brat ScreaMa dołącza do jego zespołu – to i wiele więcej w najnowszym podsumowaniu tygodnia!

M4A1-S wraca do łask

Tak jak pisaliśmy w ubiegłą środę, na serwerach CS:GO pojawiła się tegoroczna operacja o nazwie Riptide. Jest to jedno z większych wydarzeń w grze, która oprócz ogromu atrakcji, przyniosła również zmiany w balansie karabinów – M4 z tłumikiem już od dłuższego czasu jest jedną z najmniej popularnych broni, szczególnie na wśród profesjonalistów. Według statystyk na HLTV, w ciągu ostatniego roku z „grubej” M-ki zdobyte zostało prawie 16% eliminacji, zaś z „cichej” jedynie 2,44% – mniej niż z takich broni jak AUG, MP9, Deagle, czy nawet Galil. Społeczność od dłuższego czasu domagała się lekkiego wzmocnienia M4A1-S, lecz to co zrobiło Valve może okazać się przesadą w drugą stronę.

Obrażenia cichej M-ki zostały zwiększone z 22 do 26 przeciwko opancerzonym wrogom oraz z 32 do 37 przeciwko oponentom bez kamizelki. Oznacza to, że M4A1-S ma większe obrażenia na sekundę niż M4A4, mimo że strzela wolniej! Oczywiście wciąż posiada mniej amunicji, co dla niektórych może okazać się kluczowe. Jednak możemy się spodziewać, że coraz więcej graczy będzie wybierać strzelanie z tłumikiem.

Mikyx na wylocie z G2 Esports?

LEC Wooloo przekazał plotkę o tym, że zespół opuści Mikyx. G2 Esports ma za sobą mizerny sezon. Legendarna drużyna zajęła trzecie miejsce w wiosennym splicie oraz czwarte latem, co nawet nie daje awansu na worldsy. To oczywiście nie przystoi takiej organizacji jak G2 i Ocelote po paru dniach od zakończenia sezonu ogłosił, że będą zmiany. A o tym, jak będą wyglądać dokładniej również sporo się mówi. Ostatnio wyszło sporo plotek o tym, że Broken Blade i Dylan Falco mają dołączyć do składu.

Wunder i Mikyx warci grube pieniądze

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące legendarnej organizacji. Dziennikarz dotesports Bloopgg pisze o tym, że G2 prowadzi rozmowy z kilkoma drużynami z LEC na temat wykupu Wundera, Mikyxa i Grabbza. Duński toplaner, który jest na pokładzie G2 Esports od początku 2018 roku ma kosztować 2 miliony euro. Za to Słoweński wspierający 1,5 miliona euro. Nieco tańszy jest wykup trenera, gdyż za Niemca trzeba zapłacić 160 tysięcy euro. A cała trójka ma kontrakty ważne do końca 2022 sezonu.

AGO może szykować rewolucję w składzie

Jak dowiedziała się redakcja eweszlo.pl, x-kom AGO ma szykować się na poważną rewolucję kadrową. Od zespołu ma zostać odsunięty najlepszy duet Jastrzębii, czyli Karol “rallen” Rodowicz oraz Michał “snatchie” Rudzki. Roszady kadrowe mają być wynikiem nie spełnionych oczekiwań, a końcowym terminem mają być ostatnie dni września. Informację tę skomentował Rodowicz, który twierdzi, że wraz z Rudzkim otrzymali możliwość przedłużenia kontraktów, lecz wciąż się na to nie zdecydowali. W przypadku ich odejścia, wolne miejsca zajmą niedawno zatrudniony Szymon „kRaSnaL” Mrozek oraz Miłosz “mhL” Knasiak.

Polacy w grupie śmierci na Worldsach 2021

Grupa A
DWG KIA
FunPlus Pheonix
Rogue
Play-in
Grupa B
EDward Gaming
100 Thieves
T1
Play-in

Grupa C
PSG Talon
Fnatic
Royal Never Give Up
Play-in

Grupa D
MAD Lions
Gen.G
Team Liquid
Play-in

Ciuchy Balenciaga w Fortnite

Epic Games nie przestaje nas zadziwiać. W zeszłym sezonie twórcy Fortnite nawiązali współpracę z Ferrari, a teraz ogłosili kolaborację z marką Balenciaga. Popularna marka high fashion wypuścił specjalną kolekcję ubrań z logiem Fortnite. Wśród nich znajdują się bluzy, czapki, koszulki czy kurtki. Ich cena zwala jednak z nóg, bo za wszystkie z tych rzeczy będziemy musieli zapłacić około 3 tysiące dolarów. W wyniku tej współpracy do gry zostały także dodane specjalne skiny, lotnie, malowania, plecaki czy kilofy, które wyglądają naprawdę fajnie.  Ich cena nie jest jednak zawyżona w porównaniu do innych skórek w Fortnite.

ScreaM będzie grał ze swoim bratem

Nivera zdecydował się kontynuować swoją esportową karierę w VALORANCIE. Belg zasili szeregi Team Liquid, gdzie będzie tworzył drużynę wraz ze swoim bratem ScreaMem. Nabil “Nivera” Benrlitom tym samym oficjalnie zrezygnował z kontynuacji swojej kariery w CS:GO i zakończył współpracę z Team Vitality. Pierwszy wspólny mecz braci Benrltom w barwach Liquid odbędzie się już za dwa tygodnie przeciwko One Breath Gaming. Będzie to pierwsze spotkanie drużyny Belga w ramach ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do VALORANT Champions 2021, zwanego wydarzeniem ostatniej szansy.