Wydarzenia

Polish Esport Cup

POLISH ESPORT CUP to nowa esportowa inicjatywa zorganizowana przez Sport.pl, Actina i PACT. Turniej powołano do życia z myślą o amatorach, więc nikt z kontraktem z profesjonalną organizacją nie mógł wziąć w nim udziału.

To największe tego typu wydarzenie online w Polsce z partnerskim udziałem AGORA jako wydawca mainstreamowy. Partnerami poza sport.pl byliśmy również my, Gram.pl, Sferis.pl i Actina Pact. Głównymi sponsorami natomiast firmy AMD i MSI.

Wydarzenie to 3 turnieje online:

  • Liga CS:GO 5vs5 dla drużyn SEMI PRO
  • Liga CS:GO 2vs2 Wingman dla amatorów
  • Liga VALORANT w kategorii OPEN.

Całe wydarzenie obejmowało trzy miesiące; kwiecień, maj i czerwiec 2020 r. Przygotowaliśmy ponad 7000 miejsc dla uczestników. W puli nagród znalazła się gotówka i nagrody rzeczowe o wartości ponad 50.000 zł w tym dwa super komputery ACTINA dla MVP turnieju o wartości około 6000 zł każdy. Dodatkowo zachęcając widzów do oglądania, co 5 minut podczas streamu można było wygrać grę w postaci kodu na platformę Steam. Na ten cel przeznaczyliśmy 4000 kodów o łącznej wartości 500.000 zł.

Relacje z zawodów można było oglądać codziennie od 11 maja 2020 na 4 kanałach Twitch, jak również restreamy na kanale Facebook Sport.pl posiadającym prawie milion osób obserwujących. Każdego dnia również pojawiały się artykuły na temat wydarzenia w tym na głównych stronach Sport.pl i gazeta.pl. Łącznie zrealizowaliśmy ponad 400 h streamów, a finał ligi 5vs5 CS:GO komentowany przez Janusza ‘ SNAX’ Pogorzelskiego (legenda CS:GO, zawodnik złotej piątki : Virtus Pro), Mateusza ‘PAGO’ Pagowskiego (jeden z najchętniej oglądanych streamerów CS:GO i nie tylko w Polsce), jak również Łukasza ‘Prawus’ Ganczewskiego (jeden z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów, analityków i trenerów w Polsce) w peaku obejrzało ponad 4100 widzów.

Faza finałowa przy współpracy z TWITCH we wszystkich kanałach emitowała była na stronie głównej TWITCH. Polish Esport Cup 2020 realizowany był w ramach społecznego programu #zostanwdomu.