HYPR-RX – AMD ujawnia więcej szczegółów o nowej technologii

AMD HYPR-RX

AMD zaprezentowało zupełnie nową technologię. HYPR-RX ma poprawić wydajność w grach już za pomocą jednego kliknięcia.

Wygląda na to, że AMD ani na moment nie zwalnia tempa. Ujawnili właśnie nieco więcej szczegółów na temat zapowiadanej od dawna technologii HYPR-RX. Wydajność w grach podniesiemy za jej pomocą już pojedynczym kliknięciem i będzie to coś w rodzaju agregatu łączącego ze sobą dotychczasowe technologie od AMD.

Przede wszystkim, HYPR-RX będzie łączyć ze sobą Radeon Super Resolution, Radeon Boost i Radeon Anti-Lag. Dodatkowo, umożliwi nam ono tworzenie i edycję profili dopasowanych do poszczególnych gier. Zależnie od tego na co liczymy, będziemy mogli zatem bardzo łatwo dopasowywać poszczególne parametry.

Co ciekawe, HYPR-RX będzie najprawdopodobniej dostępna na wszystkich względnie nowych kartach od AMD. Wykorzystuje przecież technologię RSR zamiast FSR 2.0, która oferuje nam mimo wszystko nieco gorszą jakość obrazu. Zaletą jest jednak tutaj możliwość działania z poziomu sterownika a nie w samych ustawieniach gry. AMD nie zaprezentowało więc niczego rewolucyjnego – zamiast tego postawili na maksymalną wygodę.

Tak czy inaczej, pierwsze zaprezentowane przez AMD dane pokazują, że nowe narzędzie może dość mocno przyspieszyć nasze gry. W przypadku Dying Light 2 zaobserwowano wzrost liczby klatek na sekundę aż o 85%! W dodatku, równocześnie zwiększono przy tym rozdzielczość z 1080p do 1440p i zmniejszono opóźnienie z 30 do 11 milisekund. Wygląda to naprawdę bardzo obiecująco! Niestety, data premiery jest jeszcze tajemnicą.

Zobacz też:
Radeon RX 7000 – AMD nie ma konkurencji dla RTX 4090
Ryzen 7000 – AMD ogranicza produkcję nowej serii
AMD ujawnia nowe gry ze wsparciem dla FSR 2.0