AMD ujawnia nowe gry ze wsparciem dla FSR 2.0

AMD FSR 2.0

AMD nareszcie ujawniło, które gry otrzymają jako pierwsze wsparcie dla FSR 2.0. Lista tytułów nie jest jednak jak na razie zbyt imponująca.

Technologia skalowania obrazu to absolutna podstawa dzisiejszych gier komputerowych. Umożliwia ona generowanie obrazu w nieco niższej jakości (a zatem mniej obciążając komputer) a następnie skalowanie go do pożądanej rozdzielczości. Efekt jest bardzo prosty – możemy cieszyć się znacznie lepszym obrazem w warunkach na które normalnie nie pozwoliłby nam nasz sprzęt.

Oczywiście, na rynku król jest tak naprawdę jeden i jest nim Nvidia DLSS. FidelityFX Super Resolution od AMD sprawowało się dość dobrze, ale brakowało mu dość sporo do konkurecji. Wszystko jednak już wkrótce się zmieni – „czerwoni” zaprezentowali nam FSR 2.0, a pierwsze testy wypadły bardzo przekonująco.

Tymczasem, AMD opublikowało listę gier, które otrzymają wsparcie dla FSR 2.0 w pierwszej kolejności. Jak na razie, technologia dostępna jest przecież tylko w jednym tytule – Deathloop. Już wkrótce trafi ona jednak również do Microsoft Flight Simulator, Farming Simulator 22, Eve Online i Grounded.

Wiemy też, że wsparcie dla FSR 2.0 otrzymają nadchodzące Forspoken od Square Enix, Asterigos: Curse of the Stars, Delysium, Overprime, Perfect World i Unknown 9: Awakening. Prawdopodobnie aktualizację otrzymają też wszystkie gry korzystające z wersji 1.0, czyli tytuły takie jak najnowsze Resident Evil, God of War, Far Cry 6 czy Cyberpunk 2077. Nie możemy już doczekać się pierwszych porównań wydajności z DLSS od Nvidii.

Zobacz też:
Ryzen 7000 – AMD oficjalnie zapowiada nowe procesory. 5,5 GHz!
AMD dołączy pakiet darmowych gier do każdej karty graficznej
AMD prezentuje testy wydajności nowych kart graficznych