Microsoft zdradza 13 nowych procesorów Intel Raptor Lake

Intel Raptor Lake

Takiego przecieku nie spodziewał się chyba nikt. Microsoft ujawnił niechcący 13 nowych procesorów z serii Intel Raptor Lake.

Wygląda na to, że Microsoft zaliczył koszmarną wręcz wpadkę. Na ich oficjalnej stronie o systemie Windows 11 22H2 zamieścili pełną listę wszystkich procesorów kompatybilnych z tym systemem. Cały problem w tym, że znalazło się na nim aż 13 nigdzie wcześniej nie ogłaszanych modeli z serii Intel Raptor Lake. Oczywiście, nie znamy niestety ich pełnej specyfikacji.

Czy przeciek jest na ten moment potwierdzony? Naszym zdaniem zdecydowanie tak – Microsoft nigdy nie zamieściłby na liście modelu, którego nie byli w stanie wcześniej przetestować. Oznacza to, że musi istnieć już przynajmniej próbka inżynieryjna każdego z nich. Nie jest to raczej etap, na którym Intel zdecydowałby się na porzucenie któregoś z modeli.

Oczywiście, lista (opublikowana na portalu videocardz) zawiera najwięcej modeli z serii i5. To w pełni zrozumiałe, Intel od dawna najchętniej wspierał segment średniej półki. Pojawiły się jednak również nowe typowo budżetowe modele z serii i3 i kilka high-endowych i9.

Cały przeciek wygląda na ten moment na w pełni wiarygodny. Niedawno, podobna listę opublikował też przypadkiem Gigabyte. Nie ma więc zbytniej możliwości, że były to dwa identyczne przypadki. Pozostaje zatem pytanie, kiedy Intel oficjalnie opublikuje informacje o nadchodzących procesorach. Znacznie ciekawsza od samej nazwy jest przecież ich specyfikacja, szczególnie jeśli mówimy o high-endowych modelach.

Zobacz też:
Intel Arc A310 – znamy już pełną specyfikację
Intel Core i9-13900KS osiągnie taktowanie 6 GHz?
Ryzen 7000 – AMD ogranicza produkcję nowej serii