Let’s play, czyli o pasji do streamowania – historia Michała Mosonia

We change the game
stanowisko streamera

Komputer rozwija także pasję kolejnego z uczestników akcji, który prowadzi kanał GeneralTV w serwisie YouTube. Zacznijmy jednak od początku, bo tak naprawdę Michał Mosoń, czyli 24-letni bohater dzisiejszego odcinka, którego przedstawiamy w ramach inicjatywy Komputer, który rozwija twoje pasje zorganizowanej przez firmę Actina, jest streamerem. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obserwowania kanału TaxBwithU w serwisie Twitch, który nie powstałby, gdyby nie… streamy Wonzia, popularnego twórcy internetowego. To właśnie za sprawą tychże Michał postanowił otworzyć własny kanał.

Na wstępie warto zaznaczyć, że przeprowadzanie transmisji na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. To nie “granie w gierki”, bo po pierwsze trzeba pokazywać interesujące treści, nie tylko najnowsze tytuły, ale także powracać okazjonalnie do nieco starszych produkcji czy nawet – w razie potrzeby – sięgnąć po klasykę. Po drugie natomiast konieczny jest odpowiedni kontakt z widzami, musi być chemia między prowadzącym, a tymi, którzy zdecydowali się go odwiedzić.

Streamerzy bez mikrofonu czy kamerki mają znacznie mniej widzów. Do tego stopnia, że śmiało można powiedzieć, iż nikt ich nie ogląda. Twitch to relacja między streamerem, a grupą odbiorców, dlatego też liczy się przede wszystkim to, czy prowadzący dysponuje odpowiedniej jakości mikrofonem charakteryzującym się wysoką jakością dźwięku. Do tego dochodzi oczywiście kamerka, w przypadku której trzeba zadbać o najwyższą możliwą rozdzielczość. Mimika twarzy, reakcje na to, co dzieje się w grze, czy też na to, co ludzie piszą na czacie – każdy z uczestników transmisji chce przecież nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć streamera.

Tak, jak w przypadku Piotra Stefańskiego, o którym szerzej mogliście przeczytać w poprzednim odcinku, tak i tutaj – jeśli mówimy o streamingu – konieczne jest posiadanie komputera z najwyższej półki. Albo jeszcze wyższej, bo Michał nie gra wyłącznie w domowym zaciszu, czasem nawet będąc odciętym od sieci, ale nie dość, że uruchamia najbardziej wymagające produkcje, to jednocześnie pokazuje je widzom na żywo. A to wymaga najbardziej wydajnej karty graficznej, super szybkiego procesora i dużej liczby pamięci RAM. Nie można również zapominać o dysku SSD, na którym przechowywane są gry czy archiwalne transmisje.

Michał Mosoń może na szczęście realizować swoją pasję, jaką jest streamowanie, dzięki posiadanym sprzętom: komputer, ale także mikrofon, kamerę internetowa i inne akcesoria niezbędne w codziennej pracy. Gotowe zestawy (mowa zarówno o pecetach, jak i pakietach zawierających właśnie mikrofon wraz ze słuchawkami) okazują się idealną propozycją dla tych, którzy chcą skupić się nie na samym sprzęcie (to zadanie Actiny), ale na tworzeniu internetowych treści.

Wielokrotnie bowiem dochodzi do sytuacji, w których ktoś z ambicjami tak naprawdę nie ma pojęcia, od czego powinien zacząć. Jak dobrać podzespoły, jaki mikrofon wybrać, co sprawi że słuchawki będą spełniały swoją rolę… Sporo pytań, ale odpowiedzi na nie wszystkie dostarcza właśnie firma Actina. Oferowane przez nią produkty łączone są w zestawy w taki sposób, że niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze streamowaniem, nagrywaniem podcastów czy tworzeniem muzyki, a może mamy już wierne grono odbiorców i chcemy wymienić sprzęt na lepszy, to i tak zawsze znajdziemy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

Zachęcamy do zapoznania się z aktywnościami Michała Mosonia – TaxBwithU:

Twitch: https://www.twitch.tv/TaxBwithU

YouTube: https://www.youtube.com/@michamoson7103/about

Facebook: https://www.facebook.com/taxbwithu

Instagram: https://www.instagram.com/taxbwithu/

Leave a comment

do góry