Polish Esport Cup – założenia i zmiany w czwartym sezonie rozgrywek

Polish Esport Cup

Już za kilka dni ruszy czwarty sezon rozgrywek w Polish Esport Cup. Stwierdziliśmy, że to idealny moment, aby przypomnieć zainteresowanym osobom o założeniach i zmianach, które zostały wprowadzone w bieżącej odsłonie PEC. W nadchodzącej edycji pojawią się bowiem mentorzy. Zmian doczeka się też format poszczególnych rozgrywek. Nie zabraknie też różnego rodzaju niespodzianek, o których więcej dowiemy się wkrótce.

Czwarty sezon Polish Esport Cup obfituje w wiele zmian względem poprzednich edycji. Organizatorom oraz partnerom rozgrywki zależy na mocnym rozwoju półprofesjonalnej sceny esportowej. Za sprawą tej inicjatywy gracze, którzy są dopiero na początku swojej kariery, już teraz mogą postawić poważne kroki do przodu. Najlepsze drużyny będą mogły bowiem rozwijać się pod okiem mentorów, ale szczegóły na ten temat zostaną przedstawione wkrótce.

Najlepsze drużyny w CS:GO podczas PEC będą miały nie tylko styczność z legendami polskiej sceny esportowej, ale powalczą także o pokaźną pulę nagród. Zdobyte w trakcie rozgrywek fundusze poszczególne zespoły będą mogły zainwestować w swój rozwój, co jest szczególnie ważne na starcie kariery. Głównym założeniem Polish Esport Cup jest w końcu pomaganie zawodnikom i tworzenie miejsc, gdzie mogliby pokazać się szerszej publiczności.

W tym sezonie jesteśmy świadkami zmiany formatu w Rainbow Six Siege. Tym razem zdecydowano się na system ligowy, zamiast formuły z otwartymi i zamkniętymi kwalifikacjami z poprzednich edycji. Dzięki temu zawodnicy będą mieli więcej miejsca na ewentualne naprawienie błędów. To również świetna możliwość do pokazania się dla nowych graczy, którzy dopiero zaczynają profesjonalną przygodę z tą produkcją.

Organizator ma szczerą nadzieję, że dzięki odpowiedniej współpracy z partnerami uda się postawić na rozwój sceny nie tylko w CS:GO, ale też właśnie w Rainbow Six Siege. Dla PEC jest to szczególnie ważne, żeby przyczynić się do wychowania kolejnego pokolenia esportowców w naszym kraju.

Polecamy także śledzić fanpage PEC na Facebooku, gdzie publikowane będą wszystkie bieżące informacje dotyczące 4. sezonu rozgrywek.