RTX 2060 odchodzi na przedwczesną emeryturę

RTX 2060 12 GB

Uwielbiana przez graczy karta graficzna RTX 2060 odchodzi na zasłużoną emeryturę. Nvidia wstrzymała całkowicie produkcję.

Na rynku zadebiutowała niedawno nowa generacja kart graficznych od Nvidii, czyli RTX 4000. Wielu graczy nie może pozwolić sobie jednak na taki wydatek. Jeszcze większy odsetek nie planuje kupować nawet karty z poprzedniej serii, czyli RTX 3000. Steam Survey wyraźnie wskazuje, że trzy najpopularniejsze karty wśród graczy to GTX 1060, RTX 2060 i GTX 1650. W dodatku ich odsetek cały czas rośnie!

RTX 2060 jest popularne z kilku powodów, ale głównym z nich jest jego naprawdę atrakcyjna cena. Do tego, karta wciąż sprawdza się w niemal każdej grze komputerowej, pomimo tego, że ma już ponad 3 lata. Dodatkowo, Nvidia zdecydowała się rok temu na bardzo niecodzienny krok i wypuściła nową wersję, z 12 GB pamięci VRAM. Mogło się zatem wydawać, że architektura Turing zostanie z nami jeszcze na długo.

Niestety, nic bardziej mylnego – Nvidia odesłała właśnie RTX 2060 i wersję SUPER na zasłużoną, ale przedwczesną emeryturę. Partnerzy przestali otrzymywać od firmy układy do kart z tej serii. Dodatkowo, zostali poproszeni o całkowite ograniczenie podaży do końca listopada. Oznacza to, że najtańsza karta obsługująca ray tracing została właśnie wycofana z produkcji.

Oczywiście, RTX 2060 nie zniknie natychmiast ze sklepowych półek. Niemniej, raczej dość szybko może ich zabraknąć, spieszcie się zatem z zakupami, jeśli takowe planujecie.

Zobacz też:
RTX 4080 przetestowane w pierwszych benchmarkach
RTX 3060 i RTX 3060 Ti – Nvidia wprowadza nowe wersje
EVGA kończy wieloletnią współpracę z Nvidią