RTX 4070 Ti – włoski sklep zdradził datę premiery

RTX 4070 Ti

Znamy już datę premiery karty RTX 4070 Ti. Niechcący zdradził ją włoski sklep internetowy Drako.it.

Podczas wdrażania nowych produktów bardzo ciężko zachować tajemnice, szczególnie na ostatnich etapach. Najczęściej, któryś z partnerów, sprzedawców czy nawet dziennikarzy zdradzi niechcący szczegóły, które nie miały wcale trafić do szerszego grona odbiorców. Dokładnie tak stało się właśnie z RTX 4070 Ti. Datę premiery zdradził pewien włoski sklep internetowy, opublikował też pełną kartę produktu.

Tak więc, przejdźmy do najważniejszej informacji – RTX 4070 Ti pojawi się w sklepach już 5 stycznia 2023 roku. Nie ma już najmniejszych wątpliwości na temat prawdziwości tego przecieku, wygląda na to, że wszyscy partnerzy również znają datę premiery.

RTX 4070 Ti zadebiutuje na rynku bardzo szybko, spodziewaliśmy się dłuższej przerwy pomiędzy nowymi kartami. Ciężko jednak zapomnieć, że miała to być pierwotnie słabsza wersja RTX 4080 i miała ona zadebiutować znacznie wcześniej. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że Nvidia nie chciała dłużej czekać z premierą. Karty były już wyprodukowane i czekały na magazynach generując niepotrzebne koszty.

Niestety, sklep Drako.it nie podał nam bardzo ważnego szczegółu, czyli ceny. Wiemy jednak, ile miała kosztować RTX 4080 z 12 GB pamięci VRAM. Było to 5300 złotych, a rebrandingowana wersja ma być nieznacznie tańsza. Powinniśmy spodziewać się zatem ceny około pięciu tysięcy złotych. Nie jest zbyt tanio, ale nikt nie powiedział, że kiedykolwiek miało tak być.

Zobacz też:
AMD szykuje trzy nowe procesory z serii Ryzen 7000
RTX 3060 i RTX 3060 Ti – Nvidia wprowadza nowe wersje
EVGA kończy wieloletnią współpracę z Nvidią