Age of Empires IV zalicza świetny debiut na platformie Steam

Age of Empires IV

Zgodnie z zapowiedziami w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych zadebiutowało Age of Empires IV. Okazuje się, że nowa odsłona popularnej serii gier RTS przypadła do gustu użytkownikom Steama. W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier na platformie Valve (ranking za zeszły tydzień) znalazły się bowiem aż trzy różne wydania wspomnianego tytułu. Imponująco prezentują się także wyniki aktywności. Sama gra może się również pochwalić masą pozytywnych opinii.

Age of Empires IV posiada obecnie na Steam ponad 5,5 tysiąca recenzji, z czego aż 83% jest pozytywnych. Ponadto w chwili pisania tej wiadomości w grze znajduje się przeszło 43,5 tysiąca użytkowników platformy Valve (via SteamDB). To jednak nic w porównaniu z najlepszym wynikiem z ostatnich 24 godzin. W szczytowym ostatniej doby w produkcję studia Relic Entertainment grało na Steam jednocześnie 73,928 osób. Wyniki są więc imponujące, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że tytuł od dnia premiery dostępny jest w usłudze Xbox Game Pass.

Przypomnijmy, że w Age of Empires IV zagrać można wyłącznie na PC. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na stronie Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję studia Relic Entertainment na najwyższych możliwych ustawieniach.

Źródło: SteamDB.info