AMD Ryzen 7 7800X3D szybszy nawet o 24% w grach od 13900K

Najnowsze informacje o 7800X3D docierają do nas za pośrednictwem portalu Tom’s Hardware, który ujawnił slajdy dotyczące jego możliwości wobec prawie flagowego 13900K.

Testy zostały przeprowadzone w rozdzielczości 1080p, używając przy tym tego samego zestawu pamięci DDR5 o taktowaniu 6000 MHz, więc można powiedzieć, że zadbano o realistyczne otoczenie procesorów.

Źródło: AMD

Spotkanie z 24-rdzeniowcem od Intela odbyło się na raczej sprzyjającym czerwonym gruncie, co pokazało potencjał 96 MB L3 cache. Zyski często przekraczające 15% są całkiem odczuwalne, gdy weźmie się pod uwagę niższą cenę 8-rdzeniowca od AMD.

Źródło: AMD

Nowa jednostka całkiem nieźle wypada też na tle swojej poprzedniczki, która znacznie wydłużyła żywotność platformy AM4. Gdy pierwszy raz zapowiedziano 5800X3D wszyscy czuli, że jest to strzał w dziesiątkę, nawet z niższymi zegarami.

Dziś ten procesor wciąż się świetnie sprzedaje, bo w wielu przypadkach jest ostatecznym i łatwym do zidentyfikowania celem.

Na koniec warto zaznaczyć, że źródłem przedstawionych tu slajdów jest samo AMD, więc ostateczne wyniki niezależnych testów mogą dać nieco inny obraz sytuacji. Wiele zależy od selekcji tytułów do testów, z których średnie się uzyskuje.

Wszystko okaże się 6. kwietnia, bo wówczas w sieci powinno pojawić się wiele premierowych testów procesora AMD Ryzen 7 7800X3D.