AMD przecenia flagowego Radeona z okazji premiery RTX 4070

AMD Radeon RX 6950 XT

AMD kontynuuje świetna passę marketingową. Tym razem obniżyli ceny Radeonów w odpowiedzi na premierę RTX 4070.

Wygląda na to, że dział marketingu AMD nie spoczywa na laurach. Kilka dni temu opublikowali bardzo ciekawy post o tym, jak pamięć VRAM wpływa na wydajność w grach komputerowych. Oczywiście, była to dość ostra szpilka w stronę Nvidii, która wyraźnie przegrywa z „czerwonymi” w tej kwestii. Tym razem sięgnęli jednak po bardzo ciężkie działa.

Jak AMD odpowiedziało na premierę RTX 4070? W bardzo prosty sposób – obniżyli ceny niektórych Radeonów z poprzedniej generacji. Konkretniej mowa tutaj po prostu o Radeonie RX 6950 XT, czyli flagowcu z poprzedniej generacji. To bardzo wydajny, ale też bardzo prądożerny model. Nikt nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że jest on wyraźnie wydajniejszy od RTX 4070.

Tymczasem, kupimy go już za około 3100 złotych w przypadku wersji podstawowej oraz 3500 zł za autorskie podkręcane modele. Tymczasem, sugerowana przez producenta cena RTX 4070 wynosi 3200 złotych. Nietrudno zobaczyć co opłaca się nam nieco bardziej.

Oczywiście, rozsądny nabywca weźmie pod uwagę wszystkie fakty. W szczególności mowa tutaj oczywiście o ray tracingu i DLSS 3. Na papierze Radeon RX 6950 XT jest faktycznie mocniejszy, ale w niektórych grach to nowość od Nvidii może okazać się trochę mocniejsza niż karta od AMD. Tak czy inaczej, zdecydowanie warto rozważyć zakupy i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Zobacz też:
Radeon RX 6300 – AMD szykuje ostatnią kartę ze starej generacji?
RTX 4070 – poznaliśmy już oficjalną wydajność według Nvidii
Trine 5: A Clockwork Conspiracy – poznaliśmy wymagania sprzętowe gry na PC